Denník N

Ráno s NHL: Keď konečne vyhrali, odpadkový kôš si podávali ako Stanley Cup. Ako vznikol najhorší tím v histórii

Dobré ráno,

najhoršie kluby v NHL tento rok bojujú o posledné miesto, ktoré im dá najväčšiu šancu na zisk mimoriadne talentovaného Connora Bedarda na tohtoročnom drafte. V najlepšej pozícii na jeho získanie je momentálne Columbus.

Keby aj všetkých štrnásť zápasov do konca sezóny prehral, stále ju ukončí so 49 bodmi. V NHL však hral aj tím, ktorý za celú sezónu získal len 21 bodov a je považovaný za najhorší v histórii.

Washington Capitals mal vo svojej prvej sezóne 1974/1975 bilanciu 8 víťazstiev, 67 prehier a päť remíz. Tento rekord sa považuje za neprekonateľný aj preto, lebo pravidlá pri prijímaní nových tímov sa zmenili.

Tampa Bay s Erikom Černákom vyhrala doma nad Montrealom 5:3. Tomáš Tatar bol pri prehre New Jersey s Floridou 2:4, Adam Ružička nastúpil v NHL za Calgary, ktoré prehralo doma s Dallasom 5:6 po predĺžení.

Ráno s NHL je článok, v ktorom sa každý deň venujeme jednej téme z najlepšej hokejovej ligy na svete a prinášame krátky súhrn nočného diania.

Každú nedeľu sa budeme v Ráne s NHL venovať jednému významnému momentu z histórie najlepšej ligy sveta, ktorý navždy zmenil svetový hokej.


Capitals dokázali počas najhoršej sezóny v histórii prehrať sedemnásťkrát za sebou. Desaťkrát nedali ani gól a štyrikrát dostali desať a viac gólov.

Náhradný brankár Michel Belhumeur nevyhral ani jeden z 35 zápasov. Mužstvo dostalo 446 gólov, čo predstavuje 5 a pol gólu na zápas.

Washington pritom neprehrával náročky, aby získal draftovú jednotku. Tím sa snažil, ale bol jednoducho taký slabý, že nemal na to, aby hral v NHL.

Frustrácia viedla k tomu, že si hráči strieľali sami zo seba. Na ľade súpera vyhrali len raz, aj to až na 38. pokus. Keď sa im to podarilo, oslavovali v šatni s vedrom, ktoré slúžilo ako odpadkový kôš. Hráči si ho

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

NHL

Ráno s NHL

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie