Denník N

Týždňový newsfilter: Migy pomôžu Ukrajine, Hegerovi však nie

Ilustrácia N – Soňa Ševčíková
Ilustrácia N – Soňa Ševčíková

1. Konečne sme odmávali migom šťastný let. 2. Táto maturitná téma zo slovenčiny by sa ľahko písala premiérovi. 3. Banská Štiavnica by v tom nemala zostať sama.    

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybrala a komentovala Jana Shemesh

1. Konečne sme odmávali migom šťastný let 

Aj geopoliticky a vnútropoliticky odvážne, morálne správne a jedno volebné obdobie presahujúce rozhodnutie dokázala slovenská vládnuca elita domrviť.

A teraz nejde vôbec o kuvičie hlasy Smeru o akte otvoreného nepriateľstva voči Rusku za to, že Ukrajine pošleme 13 migov (desať funkčných a tri ďalšie už len ako zdroje náhradných dielov) a dve odpaľovacie zariadenia protivzdušného systému KUB plus vybavenie a rakety.

To sú totiž kolaborantské reči a tak by sa k nim malo pristupovať, hoci aj v časti voličstva vyvolávajú vlnu súhlasu a podporujú jeho pomýlený pohľad na to, kto je agresor a kto obeť a čo je to mier.

Ide skôr o to, že poverený premiér Eduard Heger a poverený minister obrany Jaroslav Naď, ktorí sa stali tvárami tejto mesiace preberanej transakcie, svojimi kľukatými cestičkami k nepochybne vznešenému cieľu zbytočne okolo tejto citlivej témy vírili prach.

To, samozrejme, zneužila opozícia, ale otázniky sa objavili aj medzi

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Eduard Heger

Hegerova vláda

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Vojna na Ukrajine

Komentáre

Teraz najčítanejšie