Denník N

Prvé El Clásico v čase korupčnej kauzy. Nahnevaný šéf Realu do Barcelony ani neprišiel. Radšej išiel na basketbal

Barcelona otočila zápas s Realom Madrid a priblížila sa k titulu. Foto - TASR/AP
Barcelona otočila zápas s Realom Madrid a priblížila sa k titulu. Foto – TASR/AP

FC Barcelona a Real Madrid sú odvekí rivali, futbaloví nepriatelia. V zákulisí však sú šéfovia oboch klubov Florentino Pérez a Joan Laporta priatelia. Pred každým El Clásicom sa stretnú na slávnostnom obede.

Roky to bola obyčaj.

Tento víkend to bolo inak. Hralo sa prvé El Clásico v ére korupčnej kauzy Barcelony, ktorá je obvinená z ovplyvňovania zápasov prostredníctvom platieb niekdajšiemu viceprezidentovi technickej komisie rozhodcov španielskej futbalovej federácie Josému Maríovi Enríquezovi Negreirovi.

Real Madrid dlho mlčal. V podobných prípadoch sa proti Barcelone nikdy nevymedzoval. Pod tlakom fanúšikov však Florentino Pérez začal konať, na nedeľu zvolal krízové stretnutie predsedníctva klubu.

Joan Laporta sa urazil a prezidentský obed zrušil. Nahnevaný a vystrašený Pérez zareagoval tak, že do Barcelony na zápas svojho klubu ani neprišiel.

Možno ďalšie falošné bankovky, pískanie, iný typ kritiky? Hnev musel byť veľmi silný, pretože čosi podobné bolo nemysliteľné, žiadny významnejší zápas Real Madrid nemôže hrať. A namiesto toho Pérez navštívil basketbalový zápas Realu Madrid.

Nevidel tak kuriózny vlastný gól, ktorý pomohol jeho klubu, ani následnú otočku, ktorá by ho isto rozzúrila. Jeho tím totiž pravdepodobne práve prehral súboj o titul. Nech si Xavi hovorí, čo chce.

V texte sa dočítate:

  • ako padol kuriózny vlastný gól Barcelony;
  • prečo tvrdíme, že Real nevyhral zápas o rameno;
  • prečo tréner Realu zúri a do Madridu sa vracia s pochybnosťami o rozhodnutí systému VAR;
  • či má Barcelona nakročené k titulu;
  • kto bol v publiku štadióna Camp Nou a prečo to bolo pre Barcelonu významné.

Kuriózny vlastný gól Barcelony

V ostatných mesiacoch sa z toho stal jeden z hlavných futbalových motívov súboja Barcelony s Realom. Ronald Araujo, jeden z najlepších stopérov na svete, nastupuje proti Realu na pravom kraji, aby obránil Vinícia Juniora.

A väčšinou sa to darí, bolo to tak aj v poslednom spoločnom zápase, ktorý sa konal v pohári. A malo to tak byť aj včera. Araujo hral dobre, pôsobil však akosi nervóznejšie než normálne. Akoby naňho začalo konečne vplývať, že celý futbalový svet o ňom hovorí ako o najlepšom obrancovi. Vinícius nemá mať pri ňom šancu.

Potom sa však v 10. minúte Brazílčan pohral s loptou, zo svojej ľavej strany sa snažil nacentrovať do šestnástky. Trafil však Arauja do hlavy tak nešťastne, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Euroligy

Futbal

La Liga

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie