Denník N

Newsfilter: So Spišiakom prichádza do PS zákon

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

1. Z PS sa stáva dospelá strana. 2. Stranícka pohoda 194 dní do volieb. 3. Čo sa stalo v Petržalke.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybrala a komentovala Monika Tódová

1. Z PS sa stáva dospelá strana

Bývalý policajný prezident Jaroslav Spišiak potvrdil, že rokuje s Progresívnym Slovenskom o bližšej spolupráci. Ak sa strana a Spišiak rozhodli zverejniť takúto informáciu, na 99 percent to znamená, že o niekoľko dní príde oficiálna tlačová beseda, kde nastúpené vedenie strany spolu so Spišiakom vyhlási, že sa dohodli.

Toto nemôže byť pre nikoho zlá správa, ak práve nie ste mafián, skorumpovaný verejný činiteľ, daňový podvodník, nepašujete kokaín, nie ste ruský agent, nekradnete eurofondy alebo nie ste extrémista. Smutní môžu byť ešte aj predsedovia konkurenčných strán.

Čo to znamená pre PS. Keď sa koalícia PS-Spolu naposledy tesne nedostala do parlamentu a zároveň Igor Matovič dostal 25 percent, novinári sa Michala Trubana a Miroslava Beblavého pýtali, či nepodcenili protikorupčnú agendu. PS priznalo, že áno. Táto chyba sa so Spišiakom nebude opakovať. Ak je niekto stelesnením boja proti zločinu na Slovensku, je to práve on.

Príchodom Spišiaka zároveň progresívna strana zatiaľ najvýraznejšie otvára dvere aj ľuďom mimo generačne a politicky spriaznenej skupiny zakladateľov, ktorú verejne reprezentujú najmä témy ako klimatická kríza či práva pre LGBTI+ ľudí. Tie témy sú vážne a je úplne v poriadku, že sa im venujú, ale ak chcú vyhrať voľby, na čo by už v tejto chvíli mali reálne ašpirovať, potrebujú aj akvizície, ako je Spišiak.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Jaroslav Spišiak

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Progresívne Slovensko

Voľby 2023

Komentáre

Teraz najčítanejšie