Denník N

Škriniar je lídrom a Slovensku bude chýbať. Calzona musí vyriešiť otázku, ako zložiť obranu bez neho

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Francesco Calzona. Foto - TASR/Pavol Zachar
Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Francesco Calzona. Foto – TASR/Pavol Zachar

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Francesco Calzona má problém.

Tento týždeň ho čaká prvý vážny test: úvod kvalifikácie na Euro 2024 proti Luxembursku a Bosne a Hercegovine. V dôležitom dvojzápase sa však musí zaobísť bez svojho najlepšieho hráča, kapitána a lídra defenzívy Milana Škriniara, ktorý v pondelok už po štvrtýkrát v kariére vyhral ocenenie Futbalista roka pre najlepšieho slovenského hráča.

V Calzonovej nominácii síce Škriniar nechýba a tento týždeň aj prišiel na zraz reprezentácie do Senca, ale potvrdilo sa, že Slovensku v marci nepomôže. Od februára má totiž problém s chrbtom, pre ktorý nenastupuje ani za milánsky Inter.

„Žiaľ, na týchto stretnutiach sa priamo na ihrisku zúčastniť nemôžem, budem ich obe sledovať iba ako divák. Pokiaľ mi to môj zdravotný stav dovolí a lekári ma pustia, budem sa snažiť prísť chalanov povzbudiť priamo na štadión. Veľmi si želám, aby ich prišlo podporiť čo najviac fanúšikov, budú ich pomoc potrebovať. Toto mužstvo má moju plnú podporu a ja som presvedčený, že oba tie súboje zvládne víťazne,“ povedal Škriniar.

Calzona zatiaľ na Škriniarovo miesto nepovolal žiadneho náhradníka, aj keď pre zranenie v nominácii chýba ďalší stopér Martin Valjent. Pri skladaní základnej zostavy bude preto musieť improvizovať, má však na výber z viacerých možností.

Bude sa spoliehať na to, že Škriniarovi náhradníci sú dostatočne skúsení. Na predzápasovej tlačovej konferencii tento argument použil brankár Martin Dúbravka. „Zobrali sme to ako realitu. Vedeli sme, že Miňo má problém a že bude možno chýbať. Je to líder mužstva, ale je príležitosť pre ostatných, aby ho zastúpili,“ dodal.

Taliansky tréner však napokon musel v kádri spraviť inú zmenu. Útočník Adam Zreľák z Warty Poznań totiž prišiel so zranením, v tíme ho nahradil Dávid Strelec.

Inter ho naozaj potrebuje

Zranenie Škriniara je zároveň príležitosťou pre fanúšikov Interu, aby videli, ako bude vyzerať budúcnosť bez neho. Na konci júna sa mu totiž v Miláne končí zmluva a od leta by mal pôsobiť v Paríži Saint-Germain. Podľa talianskeho novinára

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

futbalová reprezentácia

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie