Denník N

Newsfilter: Naďovi už môže armáda postaviť sochu

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Americké vrtuľníky znejú dobre, hoci ich armáda neplánovala kúpiť. 2. Vládne Kollár, Hegerovi nemá dôvod niečo uľahčovať. 3. Sme rodina si chystá priestor pri diaľniciach.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku a počúvať môžete aj bez pripojenia k internetu. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hľadáš pestrý výber outdoorových značiek, ktoré to s prírodou myslia naozaj vážne? Navštív wilderoben.sk.

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Americké vrtuľníky znejú dobre, hoci ich armáda neplánovala kúpiť

Minister obrany Jaroslav Naď v utorok večer kolegovi Vladimírovi Šnídlovi potvrdil, že za odovzdané migy Ukrajine získame od Američanov dvanásť bojových vrtuľníkov Viper.

Pôjde o nové stroje, ku ktorým pribalia protitankové navádzané strely, náhradné diely aj výcvik pilotov a obslužného personálu.

Celková hodnota dodávky je okolo miliardy dolárov, vláda však počíta, že zaplatí približne 340 miliónov. Zvyšok je zľava, dar alebo odškodné za posunutie starých stíhačiek Ukrajine a omeškanie príchodu amerických F-16, ktoré nakúpila ešte Pellegriniho vláda (mimochodom, predseda Hlasu

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Diaľnice a cesty

Hegerova vláda

Jaroslav Naď

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

SaS

Sme rodina

Komentáre

Teraz najčítanejšie