Denník N

Newsfilter: Heger to hádže na Klusa, Klus na Sulíka

Martin Klus. Foto N - Vladimír Šimíček
Martin Klus. Foto N – Vladimír Šimíček

1. Problém pre Klusa, Hegera i republiku. 2. Parlament by mohol trochu zvoľniť. 3. Hľadať optimizmus v hrozivých číslach je ťažké, ale nie nemožné.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hľadáš pestrý výber outdoorových značiek, ktoré to s prírodou myslia naozaj vážne? Navštív wilderoben.sk.

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Problém pre Klusa, Hegera i republiku

Nominant Slovenska za člena Európskeho dvora audítorov chce o funkciu bojovať, hoci zažil jasné odmietnutie v Európskom parlamente, jeho stop žiada prezidentka, stal sa symbolom politickej korupcie a chladný je aj už aj premiér.

To ešte nezažil. Keď poslanec Martin Klus začiatkom decembra odchádzal z SaS preto, že sa vraj nevedel stotožniť s jej snahou povaliť Hegerovu vládu, Richard Sulík naznačoval, že je za tým niečo iné. O necelé dva mesiace vláda na návrh premiéra Hegera schválila vyslanie Klusa za člena Európskeho dvora audítorov.

Nevyzeralo to veľmi vkusne, v jeho životopise politológa a politika toho, čo by sa dalo nazvať odbornými predpokladmi na funkciu, veľa nebolo, Klus však oponoval,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Komentáre

Teraz najčítanejšie