Denník N

Newsfilter: Počujete to ticho? To advokátska komora premýšľa nad vraždou Daniela Tupého

1. Tretia Ficova nahrávka, ktorá nesedí. 2. Mlčanie advokátskej komory. 3. Pokus o Cannes v Námestove.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hľadáš vianočné darčeky pre tých, čo milujú život vonku? Navštív wilderoben.sk a využi 10% zľavu s kódom ‘Vianoce’

Správy vybrala a komentovala Monika Tódová

1. Tretia Ficova nahrávka, ktorá nesedí

V nedeľu zverejnila Markíza v relácii Na telo Michala Kovačiča tretí príklad toho, ako Robert Fico manipulatívne cituje nahrávky, ktoré údajne dokazujú zaujatosť policajných vyšetrovateľov.

Aj v tomto prípade je zjavné, že nejde o omyl z nepozornosti či nedôslednosti, ale zámerné skreslenie, ktoré malo zdiskreditovať policajtov, ktorí vyšetrujú trestnú činnosť bývalých špičiek Smeru, polície alebo finančnej správy.

Pripomenutie kontextu: Za posledné tri roky sa už desiatky ľudí priznali ku korupcii, sú za to odsúdení a niektorí z nich zároveň svedčia v množstve ďalších prípadov, o ktorých ešte budú rozhodovať súdy. Viaceré svedectvá smerujú aj k politikom ako Robert Fico, Robert Kaliňák alebo k budúcemu politikovi Smeru Tiborovi Gašparovi.

Fico seba a svojich ľudí už vyše roka bráni aj tvrdením, že vyšetrovanie rozsiahlej korupcie sa nedeje jednoducho preto, že na políciu chodia svedkovia a vypovedajú o nej, ale preto, že je to politická objednávka a sprisahanie jeho bývalých blízkych ľudí a súčasného vedenia polície, prokuratúry a súdov.

Tento príbeh Fico podporuje citáciami z nahrávok z kancelárií samotných vyšetrovateľov,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Igor Matovič

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Vojna v polícii

Vražda Daniela Tupého

Komentáre

Teraz najčítanejšie