Denník N

Newsfilter: Matovičovci sú v parlamente už len hlučnou menšinou

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. S 500 eurami nepomohol ani Grendel. 2. Uhrík s Ficom usilovne pracujú na rozvrate republiky. 3. Pellegriniho návrhy zdražovanie potravín nevyriešia.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Gemerka zo slovenského krasuMinerálna voda Gemerka, s obsahom horčíka a vápnika, priaznivo pôsobí na psychické aj fyzické zdravie.


Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. S 500 eurami nepomohol ani Grendel

Na úvod máme jednu dobrú a jednu zlú správu. Tá dobrá je, že parlament neposunul do druhého čítania návrh Igora Matoviča vyplatiť 500 eur každému, kto odvolí v septembrových voľbách.

Za hlasovalo 32 zo 132 prítomných poslancov. Matoviča podporili len poslanci OĽaNO (vrátane Gábora Grendela) a ešte bývalý poslanec hnutia Martin Čepček.

Zlá správa je, že líder OĽaNO sa rozhodol otravovať verejnú debatu svojimi nápadmi aj ďalej.

Jednak predložil do parlamentu podobný návrh, na ktorý sa podľa neho i Borisa Kollára nevzťahuje polročná lehota, preto o ňom parlament bude rokovať na najbližšej schôdzi v máji. A zároveň avizuje, že vo štvrtok predstaví

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Igor Matovič

Milan Uhrík

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Peter Pellegrini

Robert Fico

Komentáre

Teraz najčítanejšie

Zdroj: Gabrielle Ribeiro, Unsplash