Denník N

Svetový newsfilter: Pripravte sa na večnú vojnu. Aspoň tak si to želajú v Moskve

Foto - TASR/AP
Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

Rusko plánuje rozmiestniť svoje jadrové zbrane v Bielorusku a v Moskve zadržali novinára z amerického denníka Wall Street Journal, ktorého vinia zo špionáže. Dve správy z tohto týždňa sú ako vystrihnuté z obdobia studenej vojny.

Spolu s ďalšími výrokmi Kremľa, ktorý potvrdzuje, že ruská armáda sa tak skoro nestiahne z Ukrajiny, a popri zbližovaní Ruska a Číny naozaj vytvárajú obraz, že svet sa znovu delí na dva súperiace bloky.


Európa: Čo ľudia z Kremľa hovoria priateľom o vojne

Analytici a znalci Kremľa už dlho hovoria, že Vladimir Putin chce na Ukrajine viesť dlhú vojnu. Plánuje čakať, kým sa Západ v podpore Ukrajiny unaví alebo rozdelí a Ukrajincov vyčerpajú krvavé boje proti ruskej prevahe. Potvrdzujú to aj súkromné rozhovory ľudí z Kremľa.

Čo sa stalo: Teóriu o „nekonečnej vojne“ proti Ukrajine nepriamo potvrdil aj Putinov dlhoročný hovorca Dmitrij Peskov. Počas jedného decembrového večera medzi priateľmi povedal niečo, čo bude mať vplyv na milióny ľudí v Rusku, na Ukrajine aj Západe.

Peskov očakáva, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Svetový newsfilter

Vladimir Putin

Vojna na Ukrajine

Volodymyr Zelenskyj

Svet

Teraz najčítanejšie