Denník N

Newsfilter: Heger a Naď dnes boli presne tam, kde mali byť

Foto N - Tomáš Hrivňák
Foto N – Tomáš Hrivňák

1. Po migoch dorazili na Ukrajinu aj tí, ktorí ich poslali. 2. Čaputová preveruje, či by mala vymenovať úradnícku vládu. 3. Príbeh (ne)obyčajného karieristu Františka Imreczeho.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybrala a komentovala Jana Shemesh 

1. Po migoch dorazili na Ukrajinu aj tí, ktorí ich poslali

Rok od odhalenia zverstiev ruských vojakov na kyjivskom predmestí Buča bol poverený slovenský premiér Eduard Heger presne na tomto mieste s ďalšími predstaviteľmi – moldavskou prezidentkou Maiou Sandu, chorvátskym premiérom Andrejom Plenkovićom, slovinským premiérom Robertom Golobom a ukrajinským lídrom Volodymyrom Zelenským.

Odhalenie ruskej brutality v Buči, ktoré sa nedalo vyhodnotiť ako zlyhanie niekoľkých jednotlivcov, ale ako naplánovaná operácia s cieľom spôsobiť čo najväčšie utrpenie civilistom, bolo zlomovým momentom vojny. Ukázalo sa, čoho sú Rusi schopní a čo hrozí aj na iných miestach.

Jedným z dôsledkov tohto zistenia bol aj nárast sympatií k Ukrajine, ale hlavne pochopenie toho, že jej treba pomôcť nielen protiruskými sankciami, ale aj dodávkami zbraní.

Napriek tomu, že pomerne veľká časť verejnosti

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Robert Fico

Robert Kaliňák

Smer

Vojna na Ukrajine

Komentáre

Teraz najčítanejšie