Denník N

Týždňový newsfilter: Premiér Heger nevie, čo robí minister Heger

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Heger sa pri Rázsochách nemá na koho vyhovoriť. 2. Pellegrini proti Ficovi. 3. Dobré správy – lacná elektrina a Porsche na Považí.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Heger sa pri Rázsochách nemá na koho vyhovoriť

Piatková návšteva Ukrajiny potvrdzuje, že ak ide o zahraničnú politiku a pomoc napadnutému susedovi, Eduardovi Hegerovi niet čo vyčítať. Slovensko má jasný postoj, formulované stanoviská stoja na nezanedbateľnej pomoci a pred svetom sa nie je začo hanbiť.

To neplatí, ak zostaneme doma, napríklad v zdravotníctve. V týždni, keď Penta otvorila na bratislavských Boroch novú nemocnicu, sme sa dozvedeli, že ministerstvo financií, ktoré vedie Eduard Heger, spochybňuje výstavbu Rázsoch, navrhuje ju vyradiť z plánu obnovy a peniaze použiť na iné nemocnice.

Ministerstvo zdravotníctva, ktoré vedie Eduard Heger, presviedča, že projekt Rázsochy ešte žije. Poverený predseda vlády Eduard Heger

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ceny energií

Eduard Heger

Hegerova vláda

Karel Hirman

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Peter Pellegrini

Plán obnovy EÚ

Komentáre

Teraz najčítanejšie