Denník N

Voľby 2023

Smer
22,94 %
PS
17,96 %
Hlas
14,70 %
OĽaNO, ZĽ, KÚ
8,89 %
KDH
6,82 %
SaS
6,32 %
SNS
5,62 %
Republika
4,75 %
Aliancia
4,38 %
Demokrati
2,93 %
Sme rodina
2,21 %
ĽSNS
0,84 %
KSS
0,33 %
Piráti
0,31 %
Modrí
0,26 %
Maďarské fórum
0,11 %
My Slovensko
0,09 %
SOS
0,08 %
Karma
0,08 %
Srdce
0,07 %
Princíp
0,06 %
Vlastenecký blok
0,04 %
Spravodlivosť
0,04 %
SHO
0,04 %
SDKÚ
0,02 %
Aktualizované 8:50
99,98 % spočítaných okrskov
Prejsť na výsledky

Newsfilter: Generál opísal, ako Rusi porušovali zmluvu a Smer nechal padnúť stíhacie letectvo na dno

1. Ako na Súmračnej nedbali na záujmy armády, ale firmy Willing. 2. Utajiť zločin nie je v záujme štátu. 3. Geniálny stratég Putin rozšíril NATO.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

 Neodkladajte svoje sny, vaše raz je teraz. Začnite podnikať s Tatra bankou.


Správy vybral a komentoval Roman Pataj

Minulý týždeň o takomto čase špeciálna prokuratúra podala obžalobu na Roberta Kaliňáka a Jozefa Brhela pre podplácanie. Konkrétne v tomto prípade malo mať podobu „dorovnávania“ platu bývalému riaditeľovi finančnej správy Františkovi Imreczemu.

Imreczeho svedectvo o systéme, v ktorom nominantom Smeru dávali peniaze bokom vplyvní ľudia, potvrdzujú aj výpovede Daniela Čecha a Ľudovíta Makóa.

Presne o týždeň neskôr sudca obžalobu odmietol pre vážne procesné chyby prokurátora. On to, samozrejme, odmieta. Kauza je však naozaj očividne poznačená zhonom, pretože špeciálna prokuratúra chcela obísť Maroša Žilinku a paragraf 363. Ak to robí za cenu procesných nedostatkov, robí viac škody ako osohu. Či je to tento prípad, nie je v tejto chvíli jasné. Iné však jasné sú.

1. Ako na Súmračnej nedbali na záujmy armády, ale firmy Willing

Generálporučík Ľubomír Svoboda je bývalý veliteľ vojenského letectva. V súčasnosti je zástupcom náčelníka generálneho štábu. Kolegovi Vladimírovi Šnídlovi dal výnimočný rozhovor o minulosti aj budúcnosti slovenských armádnych pilotov.

Nielenže hovoril veľmi pútavo a presvedčivo, ale bez toho, aby menoval jediné meno, roztrhal argumentáciu tých, čo spochybňujú napríklad vyradenie stíhačiek MiG-29 a ich odovzdanie na Ukrajinu.

Bolo uzemnenie našich stíhačiek predčasné? Ak to niekto ešte bude tvrdiť, tak je jednoducho klamár. Svoboda zrozumiteľne vysvetľuje, ako sa od roku 2010 situácia postupne stávala neudržateľnou. Nielenže

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Slovenská armáda

Smer

Vojna na Ukrajine

Komentáre

Teraz najčítanejšie