Denník N

Kde je tu láska, pýta sa skupina Hex na novom albume. Je to jej prvá nahrávka bez speváka Ďuďa

Hex 2023: sprava nový spevák Šarkan, Yxo, nový gitarista Laco Tvrdý, Fefe a Tybyke. Foto - Robert Viglasky
Hex 2023: sprava nový spevák Šarkan, Yxo, nový gitarista Laco Tvrdý, Fefe a Tybyke. Foto – Robert Viglasky

Po smrti svojho lídra museli zreštartovať kariéru s novým spevákom a gitaristom. Koncerty im dali nádej, že môžu pokračovať ďalej. Súčasťou comebacku je aj nový album, ktorý vychádza 17. apríla.

Petržalský kulturák Lúky bol v 90. rokoch za mečiarizmu jedným z mála miest, kde sa dalo koncertovať. Okrem toho, že nebolo úplne ľahké sa tam autobusom dostať, hrozilo, že ste dostali od náckov, ktorí mali hlavný stan v krčme Braník hneď za rohom.

Veľa vecí sa odvtedy zmenilo, no jedna zostáva rovnaká. Na tomto mieste už tridsať rokov skúša bratislavská skupina Hex. Práve sem pozvala novinárov, aby im pustila nový album Kde je tu láska?, ktorý oficiálne vychádza v polovici apríla.

Všetci fanúšikovia vedia, že kapela zažila smutné časy, keď na rakovinu v lete 2019 zomrel jej líder a spevák Ďuďo. Nakoniec našla silu pokračovať ďalej v pozmenenej zostave. Za mikrofón sa postavil Šarkan, ktorý už občas za Ďuďa na posledných koncertoch zaskakoval a novým členom kapely sa stal gitarista Laco Tvrdý. Keď prišla korona, v ich hlavách sa začali rodiť pesničky, ktoré nakoniec vyústili do desiatej štúdiovej nahrávky kapely.

Muzikantská pluralita

Pre „Hexákov“ ide v podstate o 

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hudba

Kultúra

Teraz najčítanejšie