Denník N

Možno nám zavrú Trumpa, pani Müllerová

Foto - tasr/ap
Foto – tasr/ap

Donald Trump čelí momentálne takmer štyrom desiatkam obvinení. Tvrdí, že je to politický proces. Tvrdí, že ide o kampaň zinscenovanú politickými protivníkmi, za účasti médií, so Sorosom v pozadí. Tvrdí, že mu ide o štát, národ, ľud… na prvom mieste.

V prieskumoch kandidátov na prezidentský úrad mu stúpajú preferencie, mobilizuje voličov do ulíc, podaktorí tam už sú. Ozbrojení. A začal zbierať peniaze na súdne náklady. Nepripomína vám to niečo? Mne, až na tú verejnú zbierku, áno. Napríklad Babiša alebo Fica či Matoviča.

A nie je to megatrend, s ktorým sa ešte nedávno nepočítalo? Jeho hlavnou príčinou je prázdno. Prázdno v nás a okolo nás. Len si nemyslite, že hovorím o absencii nejakej konkrétnej náboženskej alebo ideologickej viery. Tých je inflácia. Hovorím o hlupáctve.

Hovorím o neschopnosti myslieť, veriť, dúfať zvnútra, zo seba. Bez bedekra, bez potreby tutlať v sebe či prenášať mimo seba. Hovorím o schopnosti kričať podobne ako ten dobrý vojak, keď volal zo zákopu: „Co blázníte, vždyť jsou tady lidi!“ alebo tak dajako.

Tie potoky krvi sú „iba“ dôsledok. Začína sa to ako jalové kultúrne vojny, pokračuje pohľadom upreným do vlastného alebo susedovho taniera, do vlastnej alebo susedovej postele, na vlastného, a končí vraždením, znásilňovaním, kradnutím…

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na pripomienky@dennikn.sk.

Donald Trump

Komentáre

Teraz najčítanejšie