Denník N

Ráno s NHL: 50-percentný by som reprezentácii nepomohol. Slafkovský sa vrátil na ľad a pred novinárov

Juraj Slafkovský medzi montrealskými novinármi. Foto - TASR/AP
Juraj Slafkovský medzi montrealskými novinármi. Foto – TASR/AP

Dobré ráno,

Juraj Slafkovský bol v pondelok na ľade prvý raz od 15. januára, keď si poranil koleno.

V montrealskom tréningovom centre v Brossarde hovoril novinárom, prečo si netrúfa na majstrovstvá sveta, ako hodnotí prvú sezónu v NHL a ktorého hráča počas prestávky pre zranenie najviac sledoval.

V noci hrali dvaja Slováci, Martin Fehérváry asistoval na gól.

Ráno s NHL je článok, v ktorom sa každý deň venujeme jednej téme z najlepšej hokejovej ligy na svete a prinášame krátky súhrn nočného diania.


Medzičasom už 19-ročný Slafkovský sa po zranení pre médiá príliš nevyjadroval. Preto uvádzame celý prepis štrnástich otázok a odpovedí, ktoré odzneli počas stretnutia s montrealskými novinármi v Brossarde.

Ako hodnotíte svoju prvú sezónu v NHL?

Mám na seba vysoké nároky, preto som očakával viac. Prišlo však zranenie, preto som sa snažil využiť čas na to, aby som sa dal do poriadku a zároveň sa začal pripravovať na budúcu sezónu.

Zápasy ste teraz sledovali len z tribúny. Čo ste si z toho odniesli?

Môžete si napríklad všímať hráčov z iných tímov. Na to totiž nie je čas, keď ste na ľade. Pozorujete ich a snažíte sa vziať si maličkosti do svojej hry. Dá sa toho od nich veľa naučiť.

Kemp sa začne v septembri. Očakávate, že vtedy budete už pripravený na sto percent?

Áno, budem pripravený na sto percent. Možno aj na stodesať.

Máte pocit, že na jeseň začnete akoby od začiatku, alebo cítite, že už máte za sebou kroky z tejto sezóny, na ktoré sa bude dať nadviazať?

Niekoľko krokov som už spravil. Mám za sebou 39 zápasov. Nie je to veľa, ale sú tam a niečo som sa počas nich naučil. Aj počas leta, keď nehráte, sa stále môžete veľa o hokeji naučiť. Už nie som na štartovacej čiare, začiatok mám za sebou a to je len pozitívne.

Ako sa cítite, keď máte veci, ktoré ste sa naučili, preniesť do praxe?

Bolo by lepšie, keby som sezónu odohral celú a mal teraz za sebou 80 zápasov. Dostal som sa do nejakého bodu, no ďalšie veci som mal pred sebou a zastavil som sa uprostred cesty. Stratil som však len polovicu sezóny, to sa dá dohnať veľmi rýchlo. Mali sme stanovený plán na túto sezónu a museli sme ho prerušiť.

Generálny manažér Kent Hughes povedal, že nechce, aby ste hrali na majstrovstvách sveta. Je to už oficiálne?

Naposledy som bol na ľade pätnásteho januára. Na Slovensku máme veľmi veľa dobrých hráčov, ktorí v tomto čase hrali. Bolo by čudné, keby som

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

Juraj Slafkovský

NHL

Ráno s NHL

Slafkovského začiatky v NHL

Reportér Denníka N Štefan Bugan na mesiac vycestoval do Kanady, aby pripravil sériu článkov o začiatkoch hokejistu Juraja Slafkovského v klube NHL Montreal Canadiens.

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie