Denník N

Voľby 2023

Smer
22,94 %
PS
17,96 %
Hlas
14,70 %
OĽaNO, ZĽ, KÚ
8,89 %
KDH
6,82 %
SaS
6,32 %
SNS
5,62 %
Republika
4,75 %
Aliancia
4,38 %
Demokrati
2,93 %
Sme rodina
2,21 %
ĽSNS
0,84 %
KSS
0,33 %
Piráti
0,31 %
Modrí
0,26 %
Maďarské fórum
0,11 %
My Slovensko
0,09 %
SOS
0,08 %
Karma
0,08 %
Srdce
0,07 %
Princíp
0,06 %
Vlastenecký blok
0,04 %
Spravodlivosť
0,04 %
SHO
0,04 %
SDKÚ
0,02 %
Aktualizované 8:50
99,98 % spočítaných okrskov
Prejsť na výsledky

Newsfilter: Tibor Gašpar pobavil, keď s vážnou tvárou hovorí, že nečítal Threemu

Robert Fico sa s Robertom Kaliňákom a Tiborom Gašparom objavili na tlačovke na Úrade vlády s miliónom eur v hotovosti. Bolo to po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej v roku 2018. Foto N - Tomáš Benedikovič
Robert Fico sa s Robertom Kaliňákom a Tiborom Gašparom objavili na tlačovke na Úrade vlády s miliónom eur v hotovosti. Bolo to po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej v roku 2018. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Dobré ráno Slovensko. 2. Čaputová je stále zvoliteľná. 3. Gašpar, čo nečítal Threemu.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

 Neodkladajte svoje sny, vaše raz je teraz. Začnite podnikať s Tatra bankou.


Správy vybrala a komentovala Monika Tódová

1. Dobré ráno, Slovensko

Na Slovensku vzniká ďalšia politická strana. Bude sa volať Dobrý deň, Slovensko a do povedomia sa snaží dostať stovkami bilbordov a asi päťdesiatkou megabordov, ktorými oblepila celú krajinu. Ten, kto cez tieto bilbordy zdraví obyvateľov, je neznámy michalovský podnikateľ Ján Šubák, ktorý v článku Márii Benedikovičovej hovorí, že to všetko platí sám.

Investovanú sumu, ktorá je podľa počtu reklamných plôch na pomery slovenských volieb významná, nespresnil s odôvodnením, že keby to zverejnil, asi by sa rozviedol.

Tým, čo Dobrý deň, Slovensko na bilbordoch ukazuje, konkuruje najmä stranám, ktoré chcú demokraciu skôr chrániť ako likvidovať. Neusiluje sa o alternatívneho voliča, nevyvoláva v ľuďoch strach a nešíri nenávisť.

Šubák hovorí, že je za prozápadnú orientáciu, proti populizmu, za inovácie a konštruktívnu diskusiu.

Ak niekto prakticky neznámy je tak krátko pred voľbami ochotný investovať také veľké peniaze s rizikom, že sa nedostane do parlamentu, tak je buď, naivný alebo ide o klasický produkt oligarchov, ktorí ho najali, aby odlákal hlasy iným. V tomto prípade by to boli prozápadné demokratické strany, ktorým aj malý počet odlákaných voličov môže privodiť vypadnutie z parlamentu.

Na druhej strane – pre demokratické spektrum by sa mohlo zdať dobrou správou, že sa predseda SNS Andrej Danko práve oficiálne spojil s predsedom strany Život Tomášom Tarabom a nie s predsedom Smeru Robertom Ficom.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Tibor Gašpar

Voľby 2023

Zuzana Čaputová

Komentáre

Teraz najčítanejšie