Newsfilter: Tibor Gašpar pobavil, keď s vážnou tvárou hovorí, že nečítal Threemu

1. Dobré ráno Slovensko. 2. Čaputová je stále zvoliteľná. 3. Gašpar, čo nečítal Threemu.
➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.
Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.
Správy vybrala a komentovala Monika Tódová
1. Dobré ráno, Slovensko
Na Slovensku vzniká ďalšia politická strana. Bude sa volať Dobrý deň, Slovensko a do povedomia sa snaží dostať stovkami bilbordov a asi päťdesiatkou megabordov, ktorými oblepila celú krajinu. Ten, kto cez tieto bilbordy zdraví obyvateľov, je neznámy michalovský podnikateľ Ján Šubák, ktorý v článku Márii Benedikovičovej hovorí, že to všetko platí sám.
Investovanú sumu, ktorá je podľa počtu reklamných plôch na pomery slovenských volieb významná, nespresnil s odôvodnením, že keby to zverejnil, asi by sa rozviedol.
Tým, čo Dobrý deň, Slovensko na bilbordoch ukazuje, konkuruje najmä stranám, ktoré chcú demokraciu skôr chrániť ako likvidovať. Neusiluje sa o alternatívneho voliča, nevyvoláva v ľuďoch strach a nešíri nenávisť.
Šubák hovorí, že je za prozápadnú orientáciu, proti populizmu, za inovácie a konštruktívnu diskusiu.
Ak niekto prakticky neznámy je tak krátko pred voľbami ochotný investovať také veľké peniaze s rizikom, že sa nedostane do parlamentu, tak je buď, naivný alebo ide o klasický produkt oligarchov, ktorí ho najali, aby odlákal hlasy iným. V tomto prípade by to boli prozápadné demokratické strany, ktorým aj malý počet odlákaných voličov môže privodiť vypadnutie z parlamentu.
Na druhej strane – pre demokratické spektrum by sa mohlo zdať dobrou správou, že sa predseda SNS Andrej Danko práve oficiálne spojil s predsedom strany Život Tomášom Tarabom a nie s predsedom Smeru Robertom Ficom.