Lobotka stále môže snívať o semifinále proti Škriniarovi, jeho partner zo zálohy mu to však veľmi sťažil

Lobotka v súboji s Ante Rebićom. Foto - TASR/AP
Lobotka v súboji s Ante Rebićom. Foto – TASR/AP

Dobré ráno,

Real Madrid doma zvíťazil nad Chelsea 2:0 a vytvoril si tak pohodlný náskok do odvety. Na oba góly domácich prihral Brazílčan Vinícius Junior, ktorý tak v ostatných štyroch súťažných zápasoch prihral už na päť gólov. Hosťom výrazne znížil šance na úspech obranca Ben Chilwell, ktorý dostal v 59. minúte červenú kartu.

V druhom štvrťfinále sa hrá čisto taliansky dvojzápas. AC Miláno doma porazilo SSC Neapol so Stanislavom Lobotkom 1:0. Aj v tomto zápase zohrala úlohu červená karta, v 73. minúte ju po druhej žltej karte videl Lobotkov partner zo stredu poľa André Zambo Anguissa.

[ Futbal a politika vždy boli aj budú úzko späté. Aktivujte si newsletter Ofsajd, v ktorom Lukáš Vráblik každú sobotu píše o prepojení futbalu so spoločenským dianím. ]

Zostrihy nájdete na webe UEFA, na ktorom sa stačí zaregistrovať.

Súhrn diania prinášame vždy ráno po každom vyraďovacom zápase Ligy majstrov. Odoberať ho môžete aj e-mailom.

Neapol v Lige majstrov nikdy takto ďaleko nebol, a to práve prežíva sezónu, v ktorej pravdepodobne získa prvý ligový titul od čias Diega Maradonu. Navyše žreb mu prisúdil AC Miláno, ktoré v tejto sezóne nehrá v senzačnej forme.

A hneď v úvode prvého štvrťfinálového zápasu mohol Neapol vyhrávať a zápas by tak vyzeral úplne inak. V prvej minúte Kvaraccheliu vychytal na bránkovej čiare Rade Krunič a nastavil tak ráz zápasu. Neapolu uškodili dve veci, s ktorými však tréner Luciano Spalletti nemohol nič urobiť.

Bez kľúčového hráča

Už pred zápasom Luciano Spalletti vysvetľoval, že minimálne v prvom štvrťfinálovom zápase bude jeho tím hrať bez kľúčového hráča ofenzívy – Victora Osimhena. Nigérijský útočník dal v tejto sezóne v 29 súťažných zápasoch 25 gólov, pričom v Lige majstrov dal 4 góly v 5 zápasoch.

Spalletti tak vyskúšal hru bez typického hrotového útočníka, čosi, čo v minulej sezóne preferoval Pep Guardiola v Manchestri City. Zmenilo sa to až príchodom Erlinga Haalanda.

V tomto prípade to nezabralo. Falošnú deviatku hral Eljif Elmas a bolo cítiť, že Neapol počas sezóny tento systém nepreferuje. Hrotový hráč, najmä takej postavy a rešpektu, aký má Osimhen, chýbal počas celého zápasu. Hra hostí nemala ofenzívnu pointu.

„Prísť sem bez typického útočníka nie je jednoduché, ale aj s Elmasom sme si vytvorili šance,“ vysvetľoval po zápase Spalletti. V tom mal pravdu.

Hral sa divoký zápas s:

• 28 strelami,
  • štyrmi veľkými šancami,
  • deviatimi žltými kartami
  • jedným kľúčovým gólom.

Neapol mal šesť striel na bránu, domáci len dve. Neapol vystrelil desaťkrát zvnútra šestnástky, AC Miláno dvakrát menej, Spallettiho tím strieľal viac aj spoza šestnástky.

Senzačný výkon podal brankár AC Miláno Mike Maignan, ktorý zaznamenal päť zákrokov, bol hráčom zápasu.