Denník N

Nejedla, aby si ju mama všimla, teraz pomáha súperkám. Najlepšia Talianka hrá proti slovenským tenistkám

Viktória Hrunčáková a Martina Trevisanová počas žrebu Pohára Billie Jean Kingovej. Foto - TASR/Pavel Neubauer
Viktória Hrunčáková a Martina Trevisanová počas žrebu Pohára Billie Jean Kingovej. Foto – TASR/Pavel Neubauer

Keď sa v roku 2020 dostala do štvrťfinále Roland Garros ako 159. tenistka svetového rebríčka, veľa fanúšikov o nej vtedy počulo prvýkrát, hoci mala už takmer 27 rokov.

Talianska tenistka Martina Trevisanová totiž štyri roky vôbec nehrala. Trpela poruchami príjmu potravy.

Nenávidela svoje svalnaté telo, chcela schudnúť. „Prinútila som sa do život ohrozujúcich diét. 30 gramov cereálií a večer ovocie. To bolo dosť na to, aby som vstala,“ opisovala v blogu pre The Owl Post.

Dostala sa do bodu, z ktorého sa už nedalo vrátiť, lekári jej diagnostikovali anorexiu. Tenis prestala hrať v šestnástich rokoch, vrátila sa tesne pred 21. narodeninami. Prechod z juniorského tenisu na ženský teda u nej vyzeral úplne inak ako u väčšiny jej súperiek.

Momentálne je na 20. mieste v rebríčku WTA a je talianskou jednotkou v tohtotýždňovom zápase Pohára Billie Jean Kingovej proti Slovensku v Bratislave.

„Nemáme dostatok času na zodpovedanie takejto zložitej otázky,“ odpovedala Denníku N na to, ako vyzeral jej návrat k tenisu po anorexii.

„Ale o tom je život, sú časy, keď ste hore a keď ste dole. Je dôležité počúvať svoje telo, pretože to je najdôležitejšie. Je to dôležitejšie ako počúvať, čo hovoria ľudia okolo,“ dodala.

Jedla tak, aby sa o ňu mama bála

„Mala som rýchly progres. Keď som mala štyri roky, bola som kráľovnou tenisového klubu v Perignane,“ opisovala vo svojom blogu. „Už pred pätnástymi narodeninami som hrala na prestížnych miestach. Mala som dobré umiestnenie v juniorskom rebríčku ITF,“ pokračovala.

Keď mala čerstvých šestnásť rokov, v rebríčku WTA sa dostala na 684. miesto a v juniorskom ešte skôr na 57. priečku. Až do tohto bodu vyzerala jej tenisová kariéra ako dobre rozbehnutá.

„Užívala som si hranie tenisu. Až kým som si ho prestala užívať.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Billie Jean King Cup

Tenis

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie