Denník N

V Televíznych novinách sa bude pravidelne rapovať

Markíza skúša, či jej diváci unesú dávku hip-hopu v hlavnom vysielacom čase.

Nedávno bol Pavol „Lyrik“ Remiaš v správach ako obeť bitky v nočnom podniku, teraz sa tam vracia v inej úlohe. Ako hviezda nového experimentu s názvom RAPortáž.

Ide o netradičnú vsuvku na záver Televíznych novín, ktorá má každú nedeľu v podobe pesničky zhrnúť najdôležitejšie udalosti týždňa. Vymyslel ju šéf spravodajstva Markízy Tibor Mattyašovský, ktorý preberá témy spolu s Lyrikom, ten z nich napíše autorské texty a narapuje ich do hudobných podkladov.

„Robíme to s nadhľadom, nikoho to neuráža. Zrkadlíme vo veršoch, čo sa stalo. Adresátom je skôr mladší divák,“ vraví Lyrik. Výsledok je niekde na polceste medzi jeho kapelami Modré hory a Zlokot. V prvej RAPortáži sa skloňovala bitka v prešovskom trolejbuse, útok na redakciu Charlie Hebdo v Paríži, Zlatá lopta pre Cristiana Ronalda aj bratislavský Ples v Opere.

Prvú RAPortáž si môžete pozrieť tu

V reakciách na premiéru prevažovali tie pozitívne, ale už sa ozvali aj pohoršené hlasy. „Netreba zabúdať, že sme vlastne nabúrali zaužívaný komfort väčšinového diváka,“ dodáva Lyrik, ktorý sa už nevie dočkať ďalších vydaní. Dohoda znie na niekoľko častí, potom sa zhodnotia ohlasy aj čísla. Televízia si už zaregistrovala ochrannú známku Raportáž na Úrade priemyselného vlastníctva.

Ďalšie útoky na našu redakciu: Kaliňák po večeroch číha na Leška, Smer žaluje Martina M. Šimečku. Denník N v sledovaní každého kroku vlády nepoľaví, ale ak má pre vás práca našich novinárov a novináriek väčšiu hodnotu, ako je cena predplatného, môžete prispieť na ich prácu a obranu v sporoch darom. Vopred ďakujeme 🫶

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na [email protected].

Kultúra

Teraz najčítanejšie