Denník N

Voľby 2023

Smer
22,94 %
PS
17,96 %
Hlas
14,70 %
OĽaNO, ZĽ, KÚ
8,89 %
KDH
6,82 %
SaS
6,32 %
SNS
5,62 %
Republika
4,75 %
Aliancia
4,38 %
Demokrati
2,93 %
Sme rodina
2,21 %
ĽSNS
0,84 %
KSS
0,33 %
Piráti
0,31 %
Modrí
0,26 %
Maďarské fórum
0,11 %
My Slovensko
0,09 %
SOS
0,08 %
Karma
0,08 %
Srdce
0,07 %
Princíp
0,06 %
Vlastenecký blok
0,04 %
Spravodlivosť
0,04 %
SHO
0,04 %
SDKÚ
0,02 %
Aktualizované 8:50
99,98 % spočítaných okrskov
Prejsť na výsledky

Bratislava pomáha Banskej Štiavnici benefičným koncertom. Mesto musí vstať z popola, hovoria sestry Vášáryové

Plagát - hl. m. Bratislava
Plagát – hl. m. Bratislava

V pondelok môžete v Bratislave zadarmo vidieť Billy Barman, Le Payaco aj Veca a zároveň pomôcť Banskej Štiavnici. S nápadom na benefičný koncert prišli bratislavské základné umelecké školy, vystúpia aj deti zo štiavnickej ZUŠ zasiahnutej požiarom.

Spolu s Banskou Štiavnicou som zažila mnohé tragédie, prepadnuté dlažby, zmiznutie celých domov do bezodných štôlní pod mestom, spomína herečka Magda Vášáryová.

„To všetko sa dialo, lebo sme sa prestali o mesto starať,“ hovorí rodáčka z Banskej Štiavnice. „Narodila som sa v tieni starého románskeho hradu a jeho zvuk ma sprevádzal po celé detstvo.“

Aj požiar, ktorý takmer pred mesiacom zničil časť historického centra, je podľa Vášáryovej dôsledkom našej ľahostajnosti a lenivosti. „To mesto si to nezaslúži. Potrebovalo by lepších správcov. Ľudí, ktorí tam nielen bývajú, ale prežívajú denne úžasný pocit vekov a bohatstva, ktoré zem vydala práve v tomto meste,“ dodáva.

Magda Vašáryová bude mať videoprejav na benefičnom koncerte Bratislavy na pomoc Banskej Štiavnici. Koncert bude v pondelok 17. apríla od 17.30 h v bratislavskej Starej tržnici, vstup bude voľný. Živý prenos bude možné sledovať aj na Facebooku Denníka N.

Berggericht, budova Slovenského banského múzea v Banskej Štiavnici po požiari. Foto – Mária Flórová

Veľké kapely aj deti z umeleckých škôl

V Starej tržnici v pondelok vystúpia aj slovenské kapely Billy Barman, Le Payaco, Hex, Korben Dallas, Puding Pani Elvisovej, Vec & Škrupo & Tóno S a ďalší.

Vstup je zadarmo, môžete však prispieť do online zbierky, ktorú spoločne zorganizovali hlavné mesto a Bratislavské kultúrne a informačné stredisko (BKIS). Peniaze môžete poslať už teraz cez výzvu na webstránke donio.sk.

V prvom bloku benefičnej akcie, ktorá sa začína o 17.30 h, sa predstavia mladé talenty z bratislavských základných umeleckých škôl, ako aj žiaci a žiačky zo Základnej umeleckej školy v Banskej Štiavnici, ktorú zasiahol požiar.

Základnej umeleckej škole v centre Banskej Štiavnice zhorela celá šindľová strecha a voda pri hasení poškodila aj interiér budovy.

Podujatie otvorí 50-členný orchester

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Bratislava

Hudba

Požiar v Banskej Štiavnici

Kultúra, Slovensko

Teraz najčítanejšie