Denník N

Newsfilter: Skoro milión ľudí u nás žije v najvyššom stupni ohrozenia extrémnym teplom, môžete to byť aj vy

Ilustračné foto. TASR.
Ilustračné foto. TASR.

1. Klimatické hrozby od jeden po desať. 2. Na ministerstve vnútra prekresľujú mapy. 3. Zhromaždeniu za Čaputovú zabránilo počasie. 

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Gemerka zo slovenského krasuMinerálna voda Gemerka, s obsahom horčíka a vápnika, priaznivo pôsobí na psychické aj fyzické zdravie.


Správy vybrala a komentovala Jana Shemesh

1. Klimatické hrozby od jeden po desať 

Inštitút environmentálnej politiky patriaci pod ministerstvo životného prostredia v piatok predstavil správu o tom, ako občanov a občianky Slovenska ohrozujú extrémne teploty, zrážky a suchá. Nie je to optimistické čítanie, a to z viacerých dôvodov.

Správa inštitútu rozdelila samosprávy Slovenska do desiatich skupín podľa miery ich ohrozenia spomínanými javmi. Podľa analytikov žije v súčasnosti v najohrozenejších regiónoch (stupeň 10 na 10-bodovej škále) takmer milión obyvateľov a obyvateliek Slovenska.

Kto a prečo sa má najviac báť: Okresmi s najvyšším stupňom ohrozenia extrémnymi horúčavami sú

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Klimatická kríza

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Progresívne Slovensko

Zuzana Čaputová

Komentáre

Teraz najčítanejšie