Denník N

Schmiedlová dlho hľadala odpoveď, zaskočila ju rýchla súperka. Slovenské tenistky prehrávajú, hoci mali na viac

Anna Karolína Schmiedlová. Foto TASR - Jaroslav Novák
Anna Karolína Schmiedlová. Foto TASR – Jaroslav Novák

Slovenské tenistky prehrávajú po prvom dni Billie Jean King Cupu s Talianskom 0:2.

Dva zápasy s úplne odlišným priebehom, ale rovnakým výsledkom – prehrou Slovenska, taký bol prvý deň Billie Jean King Cupu. Slovenské tenistky prehrávajú s Taliankami v kvalifikácii na finálový turnaj už 0:2 na zápasy.

Talianky tak potrebujú na postup na finálový turnaj vyhrať už iba jeden zápas.

Najskôr Anna Karolína Schmiedlová po jednoznačnom priebehu nestačila na Camilu Giorgiovú 2:6, 3:6. Potom napriek množstvu šancí Viktória Hrunčáková (predtým Kužmová) prehrala s Martinou Trevisanovou 6:7(9), 3:6.

Keď prišla svoj duel hodnotiť Schmiedlová, začala veľmi sebakriticky. „Nehrala som tak, že by som mohla byť spokojná,“ povedala.

Giorgiová hrá veľmi rýchle údery, väčšina výmen sa navyše končila rýchlo, to sú veci, ktoré Schmiedlovej nevyhovujú. „Snažila sa dostať do zápasu a chytiť rytmus výmen, aby sa vôbec začalo hrať,“ hodnotil výkon Slovenky kapitán Matej Lipták.

„Hrala veľmi rýchlo, nespravila veľa chýb, bolo to o nej, keby mi možno pomohla, dopadlo by to inak. Ja som nezvládla vzdorovať tak, ako som chcela,“ vravela Schmiedlová.

Schmiedlová bola zaskočená

Hráčky vyprodukovali podobný počet nevynútených chýb – 25 Schmiedlová a 23 Giorgiová. Výrazne lepšie však na tom bola Talianka v štatistike víťazných úderov, nastrieľala ich až devätnásť, Schmiedlová iba tri. To len potvrdzuje, že o tom, ako dopadnú jednotlivé výmeny, rozhodovala Giorgiová.

„Keď má ona svoj deň, ťažko sa s ňou hrá,“ dodal Lipták. Giorgiová je momentálne talianskou dvojkou a v rebríčku WTA je na 43. priečke, Schmiedlová je ako slovenská jednotka na 96. pozícii.

Keď dostala od Denníka N otázku o tom, čo podľa nej bolo najrozhodujúcejšie pre jednoznačný priebeh zápasu, dlho sa odmlčala.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Billie Jean King Cup

Tenis

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie