Denník N

Týždňový newsfilter: Korčok 2023 nebude, už myslí na Korčok 2029

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Táto politika nie je pre Ivana Korčoka. 2. Parlamentné porno. 3. Rezník a ďalší: Škody sú oveľa horšie

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hľadáš pestrý výber outdoorových značiek, ktoré to s prírodou myslia naozaj vážne? Navštív wilderoben.sk.

Správy vybrala a komentovala Monika Tódová

1. Táto politika nie je pre Ivana Korčoka

Strana SaS sa bude musieť popasovať s voľbami bez pomoci Ivana Korčoka. Bývalý minister zahraničných vecí v piatok oznámil, že v septembri nebude kandidovať.

Korčok mal od Richarda Sulíka ponuku viesť kandidátku strany a byť aj jej predsedom. Ešte v októbri minulý rok to odmietol, ale s blížiacim sa kongresom SaS (už najbližšiu sobotu) a aj vzhľadom na otázky o možnom spájaní sa strán a hľadaní vhodného lídra to bolo znovu na stole. „Na mojom stanovisku sa nič nezmenilo. Zároveň chcem vyjadriť moju podporu pre hodnoty slobody a solidarity, za ktoré sa SaS zasadzuje,“ povedal teraz Korčok.

Ak sa nestane nič mimoriadne, Korčok teda nebude kandidovať za SaS a ani za inú politickú stranu.

Je tiež vysoko pravdepodobné, že v najbližších voľbách nebude kandidovať ani za prezidenta, ak prezidentka Zuzana Čaputová čoskoro oznámi opätovnú kandidatúru.

Prečo nie SaS. Korčok ešte na jeseň vysvetlil, že do

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ivan Korčok

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Voľby 2023

Komentáre

Teraz najčítanejšie