Denník N

Newsfilter: V Hlase sa zo strachu pred Smerom správajú ako nesvojprávni

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Pellegrini v totálnej panike. 2. Spravodlivé percentá pre Hegera. 3. Milanová prekvapila.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

 Neodkladajte svoje sny, vaše raz je teraz. Začnite podnikať s Tatra bankou.


Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Pellegrini v totálnej panike

Niekdajší diplomat Peter Kmec v pondelok odstúpil zo svojej straníckej funkcie zahraničnopolitického tajomníka Hlasu, pretože sa jeho strana zľakla jedného zmanipulovaného videa z dielne mládežníkov Smeru.

Kmec a Peter Pellegrini obetovali vlastnú dôstojnosť len preto, aby účelovo zostrihané video z diskusie o zahraničnej politike nemohol Smer využívať na svoju kampaň. Jeho obsah totiž podsúva, že sa Kmec prihlásil k vláde Hlasu, SaS a Progresívneho Slovenska, hoci to nie je pravda.

Peter Pellegrini na Kmecovu rezignáciu reagoval statusom, že zahraničná politika strany je „jasná a nemenná“ a „na prvom mieste musia byť slovenské národné záujmy a suverénna proslovenská politika“. Dodal, že je im v Hlase jasné, že „o budúcej vláde rozhodnú výlučne ľudia vo voľbách“.

V Smere si

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Demokrati

Eduard Heger

Hegerova vláda

Hlas

Natália Milanová

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Peter Pellegrini

Komentáre

Teraz najčítanejšie