Denník N

Seriál o stratenej influencerke či kontroverzný triler Obsession. Novinky, ktoré stoja za pozornosť

#BringBackAlice. Foto - HBO Max
#BringBackAlice. Foto – HBO Max

Pravidelný osobný výber redaktorov a redaktoriek Denníka N z aktuálnej ponuky streamingových videoslužieb.

#BringBackAlice (HBO Max)

Poľská produkcia je v poslednom čase jednoducho moderná, kvalitná a odvážna. Už sme písali napríklad o seriáli Kontrola či o filme Strachy v nás. Teraz si zmienku vyslúžila šesťdielna novinka #BringBackAlice nakrútená pre HBO Max.

Hešteg odkazuje na zmiznutie tínedžerky a influencerky Alicje. Prípad pritiahne mediálnu pozornosť na úkor Wery, ktorá sa stratila v tú istú noc. Alicja sa však po roku napokon objaví – bez spomienok, čo sa stalo, no s tušením, že Wera pre ňu znamenala veľa.

„Všetci chcú, aby som bola ako predtým. Ale ja samu seba teraz nepoznám,“ hovorí Alicja na terapeutickom sedení. Jej postava v podaní Heleny Englert má hĺbku a otvára mnohé témy spojené s dospievaním, so sociálnymi sieťami či s duševným zdravím.

Áno, seriál vám možno bude stredoškolským prostredím, určitou rivalitou a komplikovanými vzťahmi pripomínať známe tituly ako Gossip Girl, Pretty Little Liars či Eufória. Ale minimálne podľa prvých dvoch epizód poľská novinka nepôsobí ako tuctová záležitosť.

Skins (Netflix)

Pri zmienke o seriáloch pre mladšiu cieľovú skupinu si na rovinu povedzme, že asi žiadny sa zatiaľ nedotiahol na prvú a druhú generáciu Skins.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Mladí

Seriály

Tipy na filmy a seriály

Kultúra

Teraz najčítanejšie