Denník N

Prestávkoval peniaze na otcov pohreb: Najhoršie sú stávky naživo v mobile, to je nonstop adrenalín

Ilustračné foto - Adobe Stock
Ilustračné foto – Adobe Stock

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Tento text je súčasťou série článkov o stávkovaní na športové zápasy. V Denníku N si môžete prečítať aj interview s odborníkom na závislosti Ľubomírom Okruhlicom, ktoré vyšlo aj vo forme videa a podcastu, a veľký prehľad, ako vyzerá na Slovensku stávkovanie.

„Začalo sa to dvackou v slovenských korunách, končilo pri milióne. Bohužiaľ, eur,“ opisuje vo svojom príbehu muž abstinujúci so závislosťou od stávkovania. Na Instagrame vystupuje pod menom Gamblerova cesta. Napriek tomu, že už viac ako tri roky abstinuje, stále má vysoké dlhy.

Závislosť u svojho blízkeho môže okolie najmä v čase internetu dlho prehliadať. Na rozdiel napríklad od alkoholika totiž na gamblerovi fyzicky nevidno žiadne zmeny. Aj u neho sa to prevalilo až na základe toho, že si požičal peniaze od viacerých ľudí.

Hovorí, že jeden z príbehov, za ktorý sa z časov aktívneho hráčstva najviac hanbí, je, keď prestávkoval peniaze, ktoré boli pripravené na pohreb jeho otca. V čase, keď hral, však uveril, že to vlastne nie je tak, ako to vyzerá.

Často upozorňuje, že keď je reč o závislostiach, všetko sa točí okolo výšky stávok. V skutočnosti môžu byť dvaja ľudia rovnako závislí, a pritom stávkovať za úplne iné sumy.

„Mal som na hráčskom účte vyhraných asi 50-tisíc eur. Stavil som na gól v polčase, stávková kancelária ma pustila do vkladu 42-tisíc eur. Čo si myslíte, čo sa stalo? To najhoršie pre mňa. Vyhral som. Vyhral som viac ako 62-tisíc eur. Trvalo to asi pätnásť minút. Mal som na účte takmer dva milióny slovenských korún. Bolo niečo po 16. hodine. O devätnástej som nemal nič,“ opísal na Instagrame svoju najväčšiu stávku.

Aj v rozhovore pre Denník N vystupuje pod pseudonymom Gamblerova cesta. Redakcia pozná jeho skutočné meno. Na žiadosť respondenta, keďže ide o ľudsky mimoriadne citlivú tému, jeho identitu nezverejňujeme.

Na profile máte napísané niečo v zmysle, že každý gambler by prehral toľko peňazí ako vy, keby mal toľko peňazí k dispozícii. Znamená to, že ak niekto stávkuje za stovky eur a niekto za desaťtisíce, obaja môžu mať rovnaký problém?

Keď by som ešte bol aktívny hráč, tak by som povedal, že závislosť je o tom, koľko človek prehral. Teraz sa už snažím ani nehovoriť tie sumy. Vôbec to nie je o tom. Sumy len odvádzajú pozornosť od celého problému. A tým je, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Duševné zdravie

Rozhovory

Vzťahy

Rodina a vzťahy, Slovensko, Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie