Denník N

Odborník na matrace: Najhoršie je, keď človek len príde, zatlačí na matrac rukami a povie, že to chce

Foto – Jumpstory
Foto – Jumpstory

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Ak vás na matraci niečo vyrušuje, tak pre vás nie je vhodný, vraví Ignác Kormančík zo spoločnosti Materasso, ktorá sa špecializuje na výrobu matracov.

Dobrý matrac je podľa neho taký, o ktorom ani nevieme. O jeho výmene by sme mali uvažovať hlavne vtedy, keď nás bolí chrbtica alebo keď sa v noci budíme.

„Stane sa, že ľudia prídu, aj keď mali matrac len rok či dva. Prídu s tým, že sa nemôžu vyspať. Sú to však matrace z reťazcov za nízku cenu, ktoré nespĺňajú základnú funkciu matraca, nekopírujú telo, len vyzerajú ako matrace. Je to, ako keď kupujete šunku a namiesto mäsa je tam 80 percent múky,“ vysvetľuje odborník.

V rozhovore hovorí aj o tom:

  • aké chyby robia ľudia pri výbere matraca;
  • ako matrac dobre vyskúšať;
  • prečo môžu mať niektorí ľudia pocit, že je matrac horúci;
  • ako správne kombinovať matrac a podklad;
  • či sú pružinové matrace na našom trhu stále zaznávané.

Kedy treba uvažovať o kúpe nového matraca?

Keď je človek nespokojný s tým aktuálnym. Dôvodov môže byť viacero. O výmene uvažujete, ak vás napríklad bolí chrbtica alebo sa v noci budíte. Ak si do postele ľahnete a ráno bez problémov vstanete, nič vás nevyrušuje, netlačí, tak matrac meniť netreba.

Kedy najčastejšie prichádzajú do predajní matracov Slováci?

Sú ľudia, ktorí menia matrac po 20 – 25 rokoch. Časť ľudí mení matrac po ôsmich rokoch – je to minimálna lehota, po ktorej prídu s tým, že chcú nový matrac. Tých 15 rokov však matrace vydržia bez problémov. Hovoríme však o matracoch od matracových firiem.

Stane sa, že ľudia prídu, aj keď mali matrac len rok či dva. Prídu s tým, že sa nemôžu vyspať. Sú to však matrace z reťazcov za nízku cenu, ktoré nespĺňajú základnú funkciu matraca, nekopírujú telo, len vyzerajú ako matrace. Je to, ako keď kupujete šunku a namiesto mäsa je tam 80 percent múky.

Na Západe je však trend, že ľudia menia matrace po šiestich až ôsmich rokoch, desať rokov sa tam matrace bežne nepoužívajú.

Kedy je matrac dobrý?

Dobrý matrac je taký,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Architektúra a dizajn

Cesta k zdraviu

Rozhovory

Bývanie a záhrada

Teraz najčítanejšie