Denník N

Ako rozmýšľa architekt úspechu Neapola: Odmietol Ronalda a Lobotku si dovolil nepredať

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

„Za prestupom Lobotku do Neapola stojí Cristiano Giuntoli,“ vysvetľoval minulý rok v rozhovore jeho agent Branislav Jašurek. V Taliansku je za prestupy z klubu aj doň zodpovedný športový riaditeľ.

A Giuntoli je v krajine ten najvýraznejší a najrešpektovanejší. Preto aj keď Lobotka pod Gennarom Gattusom nehrával, Giuntoli si dovolil nepredať ho.

„Giuntoli miloval Stana od ME do 21 rokov a vždy bol presvedčený, že je to svetový hráč, a podľa neho je to najlepšia šestka na svete,“ hovoril Jašurek.

Gattuso potom pomerne rýchlo Neapol opustil a vyhodili ho už aj z Valencie, kam zamieril z Talianska. Giuntoli je na svojom mieste a spolu s Lobotkom, svetovou hviezdou obdivovanou Realom Madrid, vedú Neapol k prvému talianskemu titulu od čias Diega Maradonu.

„Vedeli sme, že bude úspešný. Prišiel so zdravotnými problémami, no chceli sme byť trpezliví a len sme si počkali, ako rozkvitne,“ hovoril Giuntoli nedávno o Lobotkovi.

Čo sa dočítate v texte:

  • čo zabránilo tomu, že Stanislav Lobotka mohol hrať s Erlingom Haalandom;
  • ako vojna na Ukrajine pomohla Neapolu k obchodu roka;
  • aký nenápadný krok mohol Neapolu pomôcť k titulu;
  • ktoré kluby chcú Giuntoliho získať a od čoho bude závisieť, či ostane.

Ako Lobotka mohol hrať s Haalandom

„Boli sme dohodnutí so Salzburgom, pripravovali sme kontrakt. Vyplatili by sme prestupnú klauzulu v hodnote 25 miliónov,“ vysvetľoval v rozhovore.

To bol rok 2020 a športový riaditeľ Cristiano Giuntoli bol na prahu ďalšieho svetového obchodu. Do SSC Neapol mal prestúpiť Erling Haaland. Ten si však

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

Serie A

Stanislav Lobotka

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie