Denník N

Týždňový newsfilter: Je podozrivý zo zločinov, klame, manipuluje a má nečestných kamarátov na polícii a prokuratúre – favorit volieb

Záber z tlačovky Roberta Fica o nahrávkach s Františkom Imreczem;
Záber z tlačovky Roberta Fica o nahrávkach s Františkom Imreczem;

1. Ak teraz robia toto, čoho by boli schopní po víťazstve? 2. Najskôr Kmec, potom obilie. Pellegrini sa bojí svojich voličov asi ako žiadny politik pred ním.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Gemerka zo slovenského krasuMinerálna voda Gemerka, s obsahom horčíka a vápnika, priaznivo pôsobí na psychické aj fyzické zdravie.


Správy vybral a komentoval Roman Pataj 

1. Ak teraz robia toto, čoho by boli schopní po víťazstve?

Uplynul ďalší týždeň, v ktorom sa ukázalo, že s „dôkazmi“ o manipulovaní vyšetrovaní v kauzách z éry Smeru nemanipuluje iba Robert Fico, ale aj niektorí zamestnanci štátu. Robia to tak bezškrupulózne, nehanebne a systematicky, že menej pozorná časť spoločnosti nevyhnutne musí podľahnúť. Svedčia o tom rastúce preferencie Smeru aj Roberta Fica osobne.

Ficov kus dobre odvedenej práce. Tento týždeň zvolal predseda Smeru tlačovku s názvom Je vymaľované. Profesionálne pripravená prezentácia, ktorá sa držala vopred pripraveného scenára, mala vyvolať zdanie, že na nej zaznie definitívny dôkaz o účelovom a zmanipulovanom vyšetrovaní Fica a jeho ľudí v kauze Súmrak.

Oným dôkazom mala byť výpoveď Františka Imreczeho, v ktorej 11. júna 2021 na stretnutí na úrade vlády, kde bol okrem Fica Robert Kaliňák aj Ľudovít Makó, vyšetrovateľom povedal: „… stopercentne sme nepreberali spis Kisku. Toto viem odprisahať, že som nevidel daňový spis na stole, z ktorého by sme čítali a niečo.“

Z toho Fico vyvodil, že žiadne stretnutie o Kiskovi nebolo. Lenže ako vo svojej analýze upozornila Veronika Prušová, Imrecze policajtom hovoril o daňovej analýze. Podobných manipulácií sa Fico dopustil viac.

Ficovi spojenci sa tiež snažia. Obvinení vyšetrovatelia NAKA, známi ako čurillovci, a ich advokát Peter Kubina sa dostali k nahrávkam, ktoré im dlho odopierali, a postupne odhaľujú očividne úmyselné manipulácie s ich odposluchmi.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Diaľnice a cesty

Hlas

Hodnota za peniaze

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Peter Pellegrini

Robert Fico

Smer

Zuzana Čaputová

Komentáre

Teraz najčítanejšie