Denník N

Vypočujte si nahrávku stretnutia Imreczeho s policajtmi z NAKA aj s časťami, ktoré Fico nepustil

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Aktualizované 25. 4. o 19.15 – Získali sme celý záznam zo stretnutia Františka Imreczeho na NAKA, kde hovorí aj o boji Smeru proti Andrejovi Kiskovi. Táto nahrávka zachytáva úplne inú realitu, ako na postrihanom zvukovom zázname predstavil vo štvrtok Robert Fico.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Denník N získal zvukový záznam zo stretnutia Františka Imreczeho s policajtmi z NAKA z júna 2021, keď začal rozprávať detaily o boji Smeru proti Andrejovi Kiskovi. Nahrávka môže byť kľúčová pre vyšetrovanie Roberta Fica v prípade založenia zločineckej skupiny.

Úryvky z tejto nahrávky Robert Fico púšťal minulý týždeň vo štvrtok – už vtedy sme napísali, že predseda Smeru manipuluje. Fico na základe úryvkov tvrdil, že ide o dôkaz toho, že policajti navádzali Imreczeho na výpoveď proti ľuďom Smeru. Potom nám v centrále Smeru pustili celú nahrávku, no odmietli nám ju poskytnúť – dovolili nám len robiť si poznámky.

Túto nahrávku sme teraz získali a môžete si ju vypočuť celú. V nasledujúcom videu najskôr ukazujeme, čo Robert Fico pustil na tlačovej besede, a nasleduje celá nezostrihaná verzia. Pre lepšiu zrozumiteľnosť sme do celej nahrávky pridali aj titulky.

Video: Čo pustil Fico z nahrávky Imreczeho a čo je na celej nahrávke (autorka: Martina Koník)

Už po vypočutí nahrávky v centrále Smeru sme napísali, že rozhovor policajtov z NAKA s bývalým prezidentom finančnej správy prebiehal formálne, vykali si a ani raz Imreczemu nediktovali, čo má hovoriť. Policajti nespomínali, čo by od neho chceli počuť. Naopak, viackrát ho vyzvali, aby popremýšľal, ako sa veci udiali.

Dvadsať minút a krátke úryvky

„Dobre počúvajte, ako pracujú vyšetrovatelia NAKA s našimi svedkami, udavačmi,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Robert Fico

Robert Kaliňák

Smer

Vojna v polícii

Slovensko

Teraz najčítanejšie