Denník N

Z ulíc Prahy je parkovisko, kde menšina šikanuje väčšinu. Podvádzať sa vyplatí, ukazujú dáta

Ilustrácia - Deník N
Ilustrácia – Deník N

V hlavnom meste Česka vznikol systém, ktorý nedokáže efektívne trestať ľudí cielene porušujúcich pravidlá. Prinášame štatistiky nezaplatených pokút za parkovanie z mestských častí aj možnosti, ako situáciu zmeniť.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Redakcia českého Deníka N sídli neďaleko Národnej triedy v Prahe, a tak má každodennú skúsenosť s porušovaním parkovacích pravidiel.

Chodník na Purkyňovej ulici je obsadený zásobovacími autami, ktoré tam stoja „na blikačky“, doručovatelia na Spálenej ulici vchádzajú aj napriek nainštalovaným stĺpikom na chodník, aby vyložili tovar.

A takmer všetky miesta na ulici sú stále obsadené – a to vrátane tých vyhradených pre zásobovanie.

Nahnevaní sú pritom všetci. Vodiči, ktorí sa potrebujú dostať na miesto; chodci, ktorým autá zaberajú verejný priestor; aj majitelia prevádzok, pri ktorých nemôžu zaparkovať ich zákazníci.

Odborníci dlhodobo upozorňujú, že Praha má príliš benevolentné ceny parkovania. Lenže aby mohla lepšie nastaviť cenovú politiku, musí zabezpečiť, aby ľudia za parkovanie platili a dodržiavali pravidlá.

A v tom zatiaľ mesto zlyháva.

Štyria z desiatich neplatia

Pozrime sa na bezprostredné okolie Národnej triedy. Na Spálenej ulici je 26 parkovacích miest, ktoré sú na 95 percent obsadené. Ako vyplýva z interných dát Technickej správy komunikácií (TSK) za január, v priemere štyri z desiatich áut tam stáť nemali.

Ich vodiči za parkovanie nezaplatili a zadarmo zaberali parkovacie miesta. Rovnaká situácia je aj za rohom na Purkyňovej ulici – šesť z desiatich áut tam na vyhradenom parkovaní stojí zadarmo.

Nejde pritom o ojedinelé prípady – najmä v lukratívnych lokalitách Prahy časť ľudí cielene porušuje pravidlá. Mesto nedokáže týchto vodičov potrestať a doplácajú na to ostatní.

Ľuďom prekáža, že niektorí vodiči nerešpektujú pravidlá a parkujú si tak, ako sa im páči.

Jedným z tých, ktorí sa proti tomu aktívne ohradzujú na sociálnych sieťach aj v samotnej premávke, je Michal Navrátil z Prahy 1.

„Celý problém som začal vnímať, keď som sa po meste začal pohybovať s deťmi. Keď je človek zdravý dospelý a ešte chlap, pohybuje sa inak a prekážky ani nevidí. Teraz nám to robí problémy v každodennom živote. V podstate nie je deň, keď by som po ceste do škôlky neobchádzal autá na chodníku,“ spomína svoje skúsenosti z centra mesta.

Konkrétne situácie rieši priamo s vodičmi alebo s policajtmi. Opisuje napríklad, že rovnaké auto každý deň zaberá priestor na prechádzanie neďaleko škôlky.

„Je to miesto, kadiaľ denne prejde tridsať mamičiek s kočíkom. Päťdesiatkrát som preto volal policajtov,“ hovorí Navrátil.

Čakal, či mestskí policajti auto odtiahnu alebo mu dajú papuču, nikdy

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Architektúra a dizajn

Doprava

Reality

Svet

Teraz najčítanejšie