Denník N

Fico pred veľvyslancami podporil vstup Ukrajiny do EÚ, verejnosti to najskôr nepovedal

Robert Fico na stretnutí s veľvyslancami podáva ruku americkému veľvyslancovi Gautamovi Ranovi. Foto – Smer
Robert Fico na stretnutí s veľvyslancami podáva ruku americkému veľvyslancovi Gautamovi Ranovi. Foto – Smer

Aktualizované 15.15 – Robert Fico v tlačovej správe zo stretnutia s veľvyslancami nepovedal, čo všetko hovoril veľvyslancom o Ukrajine. Na tlačovej besede potom povedal, že Smer je ochotný pomôcť Ukrajine so vstupom do EÚ.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Strana Smer podporuje členstvo Ukrajiny v Európskej únii. Na pondelkovom stretnutí Smeru a veľvyslancov Spojených štátov, Veľkej Británie a krajín EÚ to povedali predseda strany Robert Fico, podpredseda parlamentu Juraj Blanár a europoslankyňa Monika Beňová.

O stretnutí ako prvý informoval Fico v tlačovej správe aj vo videách, túto informáciu však zatajil.

Fico v tlačovej správe k Ukrajine povedal len toľko, že „opätovne sme potvrdili, že v prípade účasti vo vláde zastavíme dodávky zbraní na Ukrajinu a že uprednostňujeme okamžité mierové rokovania a zastavenie všetkých vojenských operácií“.

To, že Fico hovoril aj o podpore členstva Ukrajiny v EÚ, potvrdili Denníku N neoficiálne tri prítomné ambasády.

Napokon to potvrdila aj europoslankyňa Beňová. „Áno, Smer podporoval a podporuje členstvo Ukrajiny v EÚ,“ vyhlásila Beňová.

Smer mal v utorok po zverejnení tohto textu tlačovú besedu aj o stretnutí s veľvyslancami. Tam už hovoril, že Smer je ochotný pomôcť Ukrajine so vstupom do Európskej únie v tom prípade, že splní všetky podmienky. „Ak bude Smer vo vláde, tak vyvinieme všetky aktivity, aby sme Ukrajine v tej pripravenosti pomohli,“ povedal.

Robert Fico na tlačovej besede odpovedal na otázku, prečo v tlačovej správe neinformovali aj o podpore vstupu do EÚ reagoval so smiechom. „Lebo sme to povedali už tisíckrát,“ tvrdil Fico.

Predseda Smeru hovoril o podpore vstupu Ukrajiny do EÚ naposledy 1. marca 2022, teda krátko po tom, ako Rusko Vladimira Putina začalo vojnu.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Robert Fico

Smer

Vojna na Ukrajine

Slovensko

Teraz najčítanejšie