Denník N

Voľby 2023

Smer
0,00 %
PS
0,00 %
Hlas
0,00 %
OĽaNO, ZĽ, KÚ
0,00 %
Republika
0,00 %
SaS
0,00 %
KDH
0,00 %
SNS
0,00 %
Sme rodina
0,00 %
Demokrati
0,00 %
Aliancia
0,00 %
Modrí
0,00 %
Maďarské fórum
0,00 %
Piráti
0,00 %
Princíp
0,00 %
SOS
0,00 %
KSS
0,00 %
Vlastenecký blok
0,00 %
Spravodlivosť
0,00 %
SHO
0,00 %
My Slovensko
0,00 %
Srdce
0,00 %
SDKÚ
0,00 %
ĽSNS
0,00 %
Karma
0,00 %
Čaká sa na dáta
0,00 % spočítaných hlasov
Prejsť na výsledky

Označovali ho za najmocnejšieho konzervatívca v USA. Prečo musel Tucker Carlson skončiť vo Fox News

Tucker Carlson. Foto - TASR/AP
Tucker Carlson. Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

V piatok večer Tucker Carlson v závere svojej relácie jedol pizzu a v dobrej nálade sa lúčil s divákmi. „Uvidíme sa opäť v pondelok,“ povedal.

V tom čase ešte nevedel, že vyše trom miliónom ľudí sa z postu moderátora Fox News prihovára poslednýkrát. Vedenie najsledovanejšej televíznej stanice v USA mu v pondelok oznámilo, že na svojej pozícii po siedmich rokoch končí.

Carlson má dlhodobo povesť jedného z najvplyvnejších amerických konzervatívcov, ktorí „nielen“ na témy reagujú, ale ich aj nastoľujú. Noviny New York Times o ňom vlani napísali, že vybudoval zrejme najrasistickejšiu reláciu v histórii spravodajských televízií Spojených štátov.

53-ročný moderátor v nej roky napádal „washingtonské elity“, útočil na LGBTI+ ľudí a zastával sa Donalda Trumpa či Vladimira Putina.

Vo vysielaní sa Trumpa zastával, v súkromí ním opovrhoval 

Tucker Carlson bol najznámejším predstaviteľom Fox News s obrovským vplyvom na konzervatívnych voličov aj politikov. Prečo s ním potom televízia ukončila spoluprácu?

O dôvodoch

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Donald Trump

Médiá

Svet

Teraz najčítanejšie