Denník N

Voľby 2023

Smer
0,00 %
PS
0,00 %
Hlas
0,00 %
OĽaNO, ZĽ, KÚ
0,00 %
Republika
0,00 %
SaS
0,00 %
KDH
0,00 %
SNS
0,00 %
Sme rodina
0,00 %
Demokrati
0,00 %
Aliancia
0,00 %
Modrí
0,00 %
Maďarské fórum
0,00 %
Piráti
0,00 %
Princíp
0,00 %
SOS
0,00 %
KSS
0,00 %
Vlastenecký blok
0,00 %
Spravodlivosť
0,00 %
SHO
0,00 %
My Slovensko
0,00 %
Srdce
0,00 %
SDKÚ
0,00 %
ĽSNS
0,00 %
Karma
0,00 %
Čaká sa na dáta
0,00 % spočítaných hlasov
Prejsť na výsledky

Spájanie Demokratov s KDH nevyzerá reálne, zmeniť to môžu už len májové prieskumy

Eduard Heger a Milan Majerský. Foto N – Tomáš Hrivňák a Tomáš Benedikovič
Eduard Heger a Milan Majerský. Foto N – Tomáš Hrivňák a Tomáš Benedikovič

Preferencie v prieskumoch troch silných agentúr namiesto rastu už teraz ukazujú pokles KDH aj Demokratov, obe strany sú v zóne ohrozenia.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Návrhy na predvolebné spojenie KDH a Demokratov Eduarda Hegera pôsobia na konci apríla nereálne. Na takéto spojenie vyzval nový člen Demokratov Juraj Šeliga, ale hovoria o ňom aj iní ľudia z prostredia stredopravých a hlavne konzervatívnych strán.

Obe strany sú pritom v zóne ohrozenia a v jesenných voľbách sa nemusia dostať do parlamentu. Do volieb zostáva päť mesiacov, na odovzdanie kandidátok zhruba dva mesiace.

V KDH podľa informácií Denníka N momentálne nie je ani malá vôľa vytvoriť spoločnú kandidátku. U kresťanských demokratov spochybňujú, čo by takýto krok priniesol, a hlavne už začínajú vytvárať vlastnú kandidátnu listinu. Pripúšťajú nanajvýš to, že by k sebe zobrali niekoho z prostredia mimo KDH.

Aj v Hegerovej strane Demokrati ešte vyčkávajú, či im zaberie predvolebná kampaň a či sa v prieskumoch dostanú výraznejšie nad päť percent.

Majerský: Doteraz nevieme, či sú Demokrati konzervatívci alebo progresívci

Za KDH tému prípadného spájania oficiálne komunikuje iba predseda Milan Majerský.

„KDH sa pripravuje do volieb samostatne s tým, že ak by sme mali rozprávať o Demokratoch, oni sami nezadefinovali svoj hodnotový rámec. Doteraz nevieme, či sú liberáli, konzervatívci alebo progresívci,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Demokrati

KDH

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie