Denník N

Predstava titulu pre Arsenal bola len ilúzia. Manchester City ho zničil variabilitou

Kevin de Bruyne (vľavo) bol hviezdou zápasu. Foto - TASR/AP
Kevin de Bruyne (vľavo) bol hviezdou zápasu. Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Manchester City hostil v najočakávanejšom zápase európskych súťaží Arsenal. Najočakávanejší azda preto, že hoci si to tréneri nechceli pripustiť, mohol rozhodnúť o majstrovi Premier League.

A Pep Guardiola ukázal absolútne majstrovstvo. Manchester City hral mimoriadne variabilne – od defenzívy až po Erlinga Haalanda na hrote.

Arsenal nutne potreboval vyhrať nad Manchestrom City. Len pár zápasov do konca súťaže mal odohraté o dve kolá viac ako City, zato mal len o päť bodov viac. Rýchla matematika hovorí, že keby City vyhralo všetky svoje zápasy, o Arsenal sa nemusí starať.

A napriek tomu, že celý futbalový svet ešte pred pár týždňami veril, že mu nik neukradne titul, v posledných kolách sa to Mikelovi Artetovi začalo rúcať priamo pod rukami. Ešte tesne pred 30. kolom Arsenal viedol ligu o osem bodov, po včerajšom zápase bude rád, keď neskončí druhý o dvojciferné číslo.

S takým tímom sa nedá hrať

Manchester City nemal počas celej sezóny takú formu ako v jej závere. Po včerajšku má už dvanásť súťažných víťazstiev po sebe a stále možnosť troch trofejí – Premier League, FA Cup (finále s Manchestrom United) a Liga majstrov (semifinále s Realom Marid).

V druhej polovici februára len remizoval s jedným z najslabších tímov v lige, Nottinghamom Forrest (1:1), dva zápasy predtým zase prehral na ihrisku Tottenhamu. Po 29 kolách mal síce zápas k dobru, no na Arsenal strácal 8 bodov. V ostatných zápasoch sa však zdá neporaziteľný. A tak to bolo aj včera.

Pri tom, čo Guardiola predvádza, sa zmýva predstava o tradičnej hernej schéme. Vieme, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Euroligy

Futbal

Premier League

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie