Denník N

Čakvetadze do top ligy? Nemožné, dokonca aj v rozprávke. Brzdí ho strach zo zranenia, vraví gruzínsky novinár

Giorgi Čakvetadze. Foto - TASR
Giorgi Čakvetadze. Foto – TASR

V Gruzínsku sa o ňom nejako nehovorí ako o premrhanom talente, ale podľa mňa ním, bohužiaľ, je, myslí si Dima Shariqadze.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Futbalovému Slovanu v minulosti prestupy zo zahraničia príliš nevychádzali, ale pri Giorgim Čakvetadzem spravil výborný krok. Gruzínsky záložník sa – ako sa aj očakávalo – stal jedným z najlepších hráčov v slovenskej Fortuna lige.

Na tých najdôležitejších štatistikách to síce nevidieť, ale Čakvetadze priniesol do hry Slovana ďalší potrebný „X-faktor“. Popri Vladimírovi Weissovi mladšom je druhým silným kreatívcom v zálohe, ktorý dokáže pripravovať skvelé šance pre spoluhráčov a vedie Slovan v boji o majstrovský titul.

Slovan momentálne stráca na vedúcu Dunajskú Stredu iba jeden bod a v piatok večer ho čaká dôležité derby so Spartakom Trnava, ktoré môže o majstrovských ambíciách veľa napovedať. Pomohla mu víkendová remíza Dunajskej Stredy v Trnave, zatiaľ čo on v Žiline vyhral (4:2).

Čakvetadze prináša do boja o titul niečo viac: nápady na ihrisku a technickú vybavenosť, v ktorej sa s ním môže málokto porovnávať. Fortuna liga je však preňho nespochybniteľným krokom späť.

Rozprávame totiž o futbalistovi, ktorého ešte pred piatimi rokmi považovali za jeden z najväčších talentov v Európe. Zaujímala sa oňho londýnska Chelsea aj Bayern Mníchov a štýlom hry ho prirovnávali k Marcovi Reusovi.

Hráčov s jeho individuálnou kvalitou na Slovensku často nevidíte. A obľúbili si ho aj fanúšikovia Slovana. Na derby s Trnavou im dokonca zaplatí 500 pív.

Premrhaný talent?

V Gruzínsku ho zbožňovali, ale teraz je v tieni iného talentovaného chlapca: krídelníka Chviču Kvaratšeliju, ktorý s Neapolom tiež kráča k majstrovskému titulu. V krajine teraz niektorí so smútkom hovoria, že nikdy nenaplnil svoj skutočný potenciál.

Gruzínsky novinár Dima Shariqadze pre Denník N hovorí: „Ak sa rozprávame o tom, či môže hrať v jednej z top piatich európskych líg, tak je to nerealistické. V Gruzínsku sa o ňom

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

ŠK Slovan Bratislava

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie