Denník N

Čaputová a Pavel vo vojnovom Kyjive: český prezident stretol aj starého známeho

Petr Pavel a Zuzana Čaputová v Boroďanke. Foto - Deník N/Petra Procházková
Petr Pavel a Zuzana Čaputová v Boroďanke. Foto – Deník N/Petra Procházková

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Prvý deň návštevy slovenskej prezidentky a českého prezidenta na Ukrajine sa začal sirénou. Zuzana Čaputová, Petr Pavel, ich po zuby ozbrojení ochrankári ani členovia delegácií ju nepočuli. Boli ešte na ceste z Prahy a z Bratislavy do Kyjiva.

Nás, ktorí sme čakali na ich vlak na nenápadnej stanici neďaleko ukrajinskej metropoly, prebudila už nad ránom. A neveštila nič dobrého.

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová spolu s českým prezidentom Petrom Pavlom pricestovali na Ukrajinu vlakom. Foto – TASR

Český prezident Petr Pavel mal možnosť vidieť na vlastné oči deštrukciu civilných obetí a osobne pocítiť zlosť Ukrajincov, keď pricestoval na prvú návštevu Ukrajiny v úlohe hlavy štátu. Od roku 2013 ide o prvú návštevu českého prezidenta na Ukrajine.

Bezpečnostné opatrenia boli mimoriadne aj preto, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Petr Pavel

Vojna na Ukrajine

Zuzana Čaputová

Svet

Teraz najčítanejšie