Denník N

Bez fanúšikov Trnavy aj bez náboja: Slovan rýchlo spravil, čo bolo treba, Gašparík chystal ťahy na Weissa na pondelok

Jakub Paur (vľavo) v súboji s Aleksandarom Čavrićom. Foto - TASR/Michal Svítok
Jakub Paur (vľavo) v súboji s Aleksandarom Čavrićom. Foto – TASR/Michal Svítok

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Piatkovému derby medzi Slovanom a Spartakom Trnava chýbal náboj a nebolo to len tým, že do Bratislavy nesmeli pricestovať fanúšikovia hostí.

„Oni odohrajú svoj zápas roka v pondelok, pre nás je takým každý zostávajúci v sezóne,“ vystihol to Vladimír Weiss st., tréner Slovana.

Najväčší ligový zápas, aký sa v slovenskej lige hrá, ovplyvnila pohárová súťaž. V pondelok sa súperi opäť stretnú v trnavskom finále Slovnaft Cupu.

Aby ste pochopili, prečo to včera na Tehelnom poli bola taká nuda, treba sa pozrieť do tabuľky Fortuna ligy. Kým Slovan bojuje o titul a minimálne do nedeľného podvečera sa dostal o dva body na čelo tabuľky pred DAC Dunajská Streda, Trnavu prehra až tak nebolí. V tabuľke je tretia bez čo i len matematickej šance dotiahnuť sa na druhé miesto. A aj keby štvrtá Banská Bystrica dnes zdolala Žilinu, Trnave by stále zostal trojbodový náskok. Do konca ligy zostávajú Slovanu aj Trnave ešte tri zápasy.

Ak by sa aj tréner Michal Gašparík pokúšal hráčov vyburcovať na víťazstvo, vzhľadom na tieto okolnosti by to mal náročné. Zrejme preto sa rozhodol, že jasnou prioritou je pondelkové finále pohára, ktoré navyše už je vypredané. Aj preto napríklad zaradil na netradičný post hráča, ktorý spôsobil penaltu. Tá rozhodla o výsledku.

Zápas sledovalo vyše 10-tisíc ľudí, no sektor hostí bol prázdny. Išlo o trest za vyčínanie ich fanúšikov, keď Trnava hrala na Tehelnom poli v marci. Fanúšikovia sa pobili s policajtmi a poškodili štadión.

Atmosféra teraz nebola vybičovaná, no ani slušná. Napočítali sme päť

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

Futbalová Niké liga

ŠK Slovan Bratislava

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie