Denník N

Týždňový newsfilter: V prieskumoch slabé strany už nemajú čas robiť drahoty

Volebné urny. Ilustrácia - Hedviga Gutierrez
Volebné urny. Ilustrácia – Hedviga Gutierrez

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Gemerka zo slovenského krasuMinerálna voda Gemerka, s obsahom horčíka a vápnika, priaznivo pôsobí na psychické aj fyzické zdravie.


Správy vybrala a komentovala Jana Shemesh

1. V politike sa to hemží, KDH zostáva nehybné

Na konci týždňa Dobrá voľba splynula s Hlasom. Pre obe strany je to výhodná transakcia. Dobrá voľba dostane miesto v predsedníctve pre Tomáša Druckera, ktorý sa tváril, že odišiel z politiky, aj miesta na kandidátke.

Hlas, odsúdený na škrabkanie peňazí, za to zinkasuje okolo 200- až 300-tisíc eur zo štátneho príspevku pre Dobrú voľbu za voľby v roku 2020. Medzi Dobrou voľbou a Hlasom to v minulosti aj zaškrípalo, zazneli aj silné slová, ale napokon sa všetci upokojili. V mene pragmatizmu.

Po spojení SNS s jej mentálnymi súputníkmi z Tarabovej strany Život (v hre sú ešte rokovania s ďalšími národniarmi aj komunistami), integračnými procesmi okolo ODS Pavla Macka, Maďarského fóra Zsolta Simona a ďalších miniatúrnych strán ide o ďalší prejav toho, že sú strany, čo čítajú predvolebné prieskumy správne a snažia sa zvýšiť svoje šance na vstup do parlamentu.

O pár hodín sa začne máj – to je správny čas, keď by sa niektoré strany so skromnejšími výsledkami (pod tri percentá) mali rozhodnúť, či má zmysel pokračovať, a tie v zóne ohrozenia, ako pokračovať. A to aj z organizačno-právnych dôvodov, lebo napríklad ak by strany chceli ísť do volieb pod novým menom (spojením dvoch mien), treba

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Monika Jankovská

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Vojna na Ukrajine

Voľby 2023

Komentáre

Teraz najčítanejšie