Denník N

Osemnástka nemá bronz, ale Dvorský je hviezdou turnaja. Bude v top 10 na drafte, vraví expert Dave Reid

Dalibor Dvorský. Foto - TASR/Milan Kapusta
Dalibor Dvorský. Foto – TASR/Milan Kapusta

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Nestáva sa často, aby nováčikovia na majstrovstvách sveta bojovali o medailu. Na svetovom šampionáte hokejistov do 18 rokov sa to však podarilo slovenským hokejistom. Aj keď v boji o bronz prehrali s Kanadou 3:4 po predĺžení.

Slovenskí hokejisti hrali s favoritom vyrovnaný a divácky atraktívny zápas, podľa televízneho experta Dava Reida však bola rozdielovou prvá kanadská formácia, ktorá strelila oba góly v druhej tretine.

Súboj s Kanadou bol dlho veľmi vyrovnaný. Až v druhej tretine dal prvý gól zápasu Kanaďan Celebrini. Ešte do konca tretiny však Slováci vyrovnali, gól dal Dalibor Dvorský, najlepší Slovák na šampionáte. Viedli však len zopár sekúnd, ešte do konca tretiny poslal Kanadu do vedenia 2:1 Barlow.

„Mali sme väčší tlak, škoda toho gólu, bolo to veľmi zlé striedanie,“ hodnotil gólovú situáciu v závere tretiny pre JOJ Šport Stanislav Gron.

Už na začiatku tretej tretiny vyrovnal za Slovensko Císar a následne Jenčko poslal Slovensko do vedenia 3:2. Slovenskí hokejisti boli už len niečo vyše minúty od zisku bronzových medailí, Kanaďania však odvolali brankára a vyrovnali na 3:3, čím si zabezpečili predĺženie.

V ňom však v ôsmej minúte rozhodol o bronze pre Kanadu Macklin Celebrini, ktorý má ešte iba šestnásť rokov, na drafte tak bude až o rok.

„Prehra 1:5 by bolela menej, lebo by sme si povedali, že sme na to nemali. Myslím si, že zápas o medailu by sa mal v predĺžení hrať vo formáte 5:5 a nie 3:3, nie je tam ešte taká mentálna vyspelosť hráčov. Bolo vidieť, že každý chcel rozhodnúť,“ povedal v prenose JOJ Šport Richard Kapuš.

„Je to veľmi bolestivá prehra. Ťažko nájsť niečo pozitívne na zápase, ale nemáme prečo byť sklamaní, bojovali sme do poslednej sekundy, som hrdý na celý tím. Neskôr si tento úspech uvedomíme. Každým zápasom sme boli lepším tímom,“ zhrnul Maxim Štrbák, kapitán slovenského tímu.

Napriek smútku mladých hokejistov však šampionát ukázal veľa pozitív.

Dvorský bude v top 10

Výborný zápas znova odohral Dvorský, ktorý bol

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

MS v hokeji do 18 rokov

NHL Draft

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie