Denník N

Športový newsfilter: Dvorský ukázal, že budúcnosť nie je iba Slafkovský

Dvorský po návrate z MS do 18 rokov. Foto - TASR/Michal Svítok
Dvorský po návrate z MS do 18 rokov. Foto – TASR/Michal Svítok

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

v najnovšom Športovom newsfiltri sa dočítate o:

  • hokejovej osemnástke;
  • situácii Slovana;
  • príprave na hokejové majstrovstvá sveta;
  • aj o tom, ako si budeme musieť počkať na Guardiolov koniec.

Víťazom týždňa je hokejová osemnástka, porazenými sú Slováci v KHL.

Športový newsfilter vychádza vždy v pondelok ráno a posielame ho aj e-mailom vo forme newslettra.

Autorom prvého bodu je Pavel Bielik, druhého Michal Červený, tretieho Tomáš Čorej, štvrtého Zoran Boškovič.


1. Dvorský je tvárou silného ročníka

Hokejová osemnástka skončila na majstrovstvách sveta bez medaily, v atraktívnom a vyrovnanom zápase o bronz prehrala s favorizovanou Kanadou 3:4 po predĺžení.

A hoci slovenskí reprezentanti cítia veľké sklamanie, ich pôsobenie na MS je veľkým úspechom, ktorý sa zrejme odrazí už na júnovom drafte.

Generácia ročníkov 2004 a 2005 tak v ideálnom čase potvrdzuje, že v nej vyrastá na slovenské pomery nadštandardný počet kvalitných hokejistov, ktorí môžu spolu s Jurajom Slafkovským či so Šimonom Nemcom zmeniť slovenský hokej k lepšiemu.

Jej ďalšou tvárou sa stal počas turnaja 17-ročný útočník Dalibor Dvorský, ktorý nazbieral 8 gólov a 13 bodov a dostal sa do All Star tímu MS do 18 rokov ako piaty Slovák v histórii.

Dvorský prekonal aj doterajšie 11-bodové slovenské maximum Mariána Gáboríka (z roku 1999) a Maxima Čajkoviča (z roku 2018) z predchádzajúcich šampionátov v tejto vekovej kategórii.

Skauti a vysokopostavení predstavitelia NHL progres slovenského útočníka pozorne sledujú, jeho výkony sú tak pre slovenský hokej lepšou správou ako výsledok akéhokoľvek mládežníckeho turnaja.

Nie je preto veľkým prekvapením, že sa do výberu hviezd a prekvapení turnaja, ktorý po MS zostavil expert na draft Scott Wheeler, dostali až traja Slováci.

Wheeler ešte pred šampionátom predpokladal, že Dvorského meno zaznie „v top 20, možno v top 10 na drafte“. Dnes je situácia iná a dobre to ilustruje Wheelerov najnovší rebríček. Dvorského zaradil na

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

MS v hokeji do 18 rokov

Športový newsfilter

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie