Vypredané tribúny burcoval aj Škrtel. Pohár sme mali v rukách, smútil Weiss, Gašparíkovi však vyšla taktika

Oslavy víťazstva Slovnaft Cupu. Foto - TASR/Lukáš Grinaj
Oslavy víťazstva Slovnaft Cupu. Foto – TASR/Lukáš Grinaj

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Až do 86. minúty to vyzeralo na triumf Slovana. Ten vo finále Slovnaft Cupu vyhrával na štadióne trnavského Spartaka v derby 1:0 po góle Andreho Greena. Mohol získať trofej priamo na ihrisku svojho najväčšieho rivala.

Trnava sa však v záverečných minútach pustila do zúfalej ofenzívy a napokon vyrovnala – gólovo sa presadil Abdulrahman Taiwo.

Zápas vyústil do predĺženia a Trnavu dostal v 110. minúte do vedenia Jakub Paur. Ten začal zápas na lavičke, tréner Michal Gašparík ho poslal na ihrisko 10 minút pred koncom.

V závere predĺženia už Trnava začínala oslavovať. Z ihriska odišiel Taiwo a ten pri chôdzi spoza bránky Slovana na striedačku prechádzal popred „ultras“ fanúšikmi Trnavy a zdvíhal pred nimi ruky. VAR zatiaľ kontroloval zákrok Ucheho Agba na Taiwa, ktorý sa pri protiútoku dostal do šestnástky Slovana a spadol na zem. Rozhodca Michal Očenáš napokon odpískal penaltu – a tú premenil Filip Twardzik, aj keď brankár Martin Trnovský si na loptu siahol.

Spartak Trnava zvíťazil 3:1 a víťazstvo v Slovnaft Cupe sa mu podarilo obhájiť. Bolo to po nervóznom zápase, v ktorom prevažoval futbal medzi šestnástkami.

Na zápas prišlo 15 427 ľudí, čo je historický rekord na finálovom dueli Slovenského pohára v ére samostatnosti. Atraktivitu duelu, samozrejme, zvýšilo to, že išlo o derby. Fanúšikovia vytvorili dobrú atmosféru, oba tábory „ultras“ používali zakázanú pyrotechniku. Objavili sa aj tradičné pokriky z oboch fanúšikovských táborov na adresu rivala vrátane vulgárností, ktoré