Denník N

Saková šíri lož Smeru o nahrávkach čurillovcov. Pellegrini sa jej zastal a tvrdí, že Ficove tlačovky nepozerá

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Predseda Hlasu Peter Pellegrini sa zastal svojej podpredsedníčky Denisy Sakovej, ktorá sa cez víkend pridala k Smeru a rovnako ako strana Roberta Fica šírila klamstvo o odposluchu vyšetrovateľov NAKA, že dostali za úlohu spraviť zo Smeru zločineckú skupinu. V skutočnosti to na nahrávke takto neodznelo, Smer to manipulatívne zostrihal.

Čo si Pellegrini myslí o Smere, ktorý bol v uplynulých dňoch usvedčený z toho, že manipulatívne zostriháva nahrávky z odpočúvanej kancelárie vyšetrovateľov NAKA okolo Jána Čurillu, neprezradil. „Ja som nepočul tie nahrávky, a preto si teraz nechcem vymýšľať nejaký svoj postoj. Ja to nepočúvam radšej ani nesledujem tie tlačové konferencie,“ vyhlásil o Ficovi predseda Hlasu.

Bývalá ministerka vnútra za Smer, súčasná poslankyňa Hlasu Saková v nedeľnej debate TA3 V politike hovorila to isté, čo Fico v prípade nahrávky, ktorá sa týka údajného zničenia Smeru. „Jasne z tých nahrávok, ktoré boli spravené v kancelárii vyšetrovateľov, zneli dve vety. Úlohou je zlikvidovať opozíciu, úlohou je zlikvidovať Fica, Kaliňáka, Pellegriniho a tie nahrávky už niekoľkokrát boli pustené v médiách,“ povedala v TA3 Saková.

Na tlačovej besede Hlasu sa v utorok Saková vyhla priamej odpovedi, prečo šíri lož Smeru, keď bolo preukázané, že to Fico vytrhol z kontextu. Trvala na tom, že iba spomenula, čo na nahrávke vraveli vyšetrovatelia.

„Ak citovala z nahrávky slová, tak ich citovala, ako ich počula,“ vravel Pellegrini.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hlas

Robert Fico

Smer

Vojna v polícii

Slovensko

Teraz najčítanejšie