Denník N

Newsfilter: Slovenská spravodlivosť nie je pri marihuane slepá, ale zmyslov zbavená

Josef Šipoš so svojím synom Patrikom. Foto N - Tomáš Benedikovič
Josef Šipoš so svojím synom Patrikom. Foto N – Tomáš Benedikovič

Prezidentka Čaputová zneistila len Sasku, zvyšok parlamentu prelomil jej veto. 2. Každý ďalší deň je zlyhaním tých, ktorí môžu drakonické tresty zmeniť. 3. Odvolanie Kurilovskej bolo oprávnené.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj 

1. Prezidentka Čaputová zneistila len Sasku, zvyšok parlamentu prelomil jej veto

Štátnych analytikov z Útvaru hodnoty za peniaze poslanci definitívne presunuli na vedľajšiu koľaj pri príprave diaľnic a nepriamo z nich neprávom urobili vinníkov katastrofálneho stavu vo výstavbe diaľnic u nás. Národná rada to dosiahla prelomením prezidentkinho veta. Zuzana Čaputová namietala proti zákonu o jednorazových mimoriadnych opatreniach pri príprave diaľnic.

Kým 28. marca zaň hlasovalo 137 poslancov zo 139, v utorok 123 zo 139. Hlavný rozdiel je v postoji klubu Sasky, ktorý sa väčšinovo zdržal. Ale aj v ňom sa našli traja poslanci (napríklad exminister školstva Branislav Gröhling), ktorí veto prelomili.

Čo sa zmení. Pointa zmeny spočíva v presunutí posudku ÚHP do fázy, keď už bude takmer o všetkom rozhodnuté. Platí to aj o niekoľkých úsekoch diaľnic a rýchlostných ciest, ktoré sú len v počiatočnom štádiu príprav.

Ministerstvo dopravy tvrdí, že aj po novele sa budú dať zistenia ÚHP zohľadniť, ale ekonómovia ako Ľudovít Ódor či Ivan Mikloš to spochybňujú. Rada pre rozpočtovú zodpovednosť vydala necelé štyri hodiny pred hlasovaním text, v ktorom sa snažila parlamentu vysvetliť, aké dôležité je, aby sa analytici k projektom dostali čo najskôr. Márne.

Prečo je to klamanie verejnosti. Zmenu navrhla Sme rodina. Práve túto stranu

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Dekriminalizácia marihuany

Diaľnice a cesty

Hodnota za peniaze

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Sme rodina

Komentáre

Teraz najčítanejšie