Denník N

Newsfilter: Tak toto si Matovič od vlastných hádam ani nezaslúžil

Samuel Vlčan. Foto N - Vladimír Šimíček
Samuel Vlčan. Foto N – Vladimír Šimíček

1. Vlčan odchádza a ako odstupné si necháva miliónovú dotáciu. 2. Spor o Gyimesiho môže rozbiť Alianciu. 3. Keď poslanci makajú, netreba vždy jasať.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Odchádza, ale peniaze si necháva

Igor Matovič začal prichádzať o priazeň onej štvrtiny voličov z roku 2020 už krátko po voľbách. Ukázal sa ako neschopný premiér i ako neschopný predseda najsilnejšej koaličnej strany. Je to on, kto nesie najväčšiu vinu za rozpad koalície, je to on, kto vydláždil cestu niekdajšiemu arcinepriateľovi Robertovi Ficovi. Ešte stále však mohol ako-tak dôveryhodne používať minimálne jeden argument, a to, že hoci sa za tejto garnitúry bohapusto rozhadzuje, aspoň sa nekradne.

A zrazu tu máme príbeh spornej dotácie a v hlavných úlohách ministrov Vlčana a Budaja, zhodou okolností nominovaných Matovičovým hnutím. To, či má vec aj trestnoprávny rozmer, azda posúdia vyšetrovatelia, ale čo sa týka politického hľadiska, pochybnosti neexistujú.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Igor Matovič

Maďarská aliancia

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Samuel Vlčan

Štefan Holý

Komentáre

Teraz najčítanejšie