Denník N

48 hodín, ktoré otriasli Hegerovou funkciou: Káčer mu vyčítal strašné babráctvo, Budaj s premiérom tutlali Vlčanovu dotáciu

Premiér Eduard Heger. Foto N - Tomáš Benedikovič
Premiér Eduard Heger. Foto N – Tomáš Benedikovič

Po ministrovi pôdohospodárstva Samuelovi Vlčanovi prekvapivo ohlásil koniec vo vláde aj šéf diplomacie Rastislav Káčer. Je veľmi pravdepodobné, že prezidentka budúci týždeň rozhodne o úradníckej vláde. Ministerskej funkcie sa drží Ján Budaj, ktorý zlyhanie v kauze miliónovej dotácie nepripúšťa.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

„Strašné babráctvo,“ napísal vo štvrtok večer v komentári na Facebooku minister zahraničných vecí a blízky spolupracovník Eduarda Hegera Rastislav Káčer, keď RTVS odvysielala mimoriadne vystúpenie predsedu vlády.

Heger v ňom oznámil, že nikam neodchádza. „Chcem Slovensko chrániť pred chaosom a krajinu stabilne priviesť k predčasným voľbám ako premiér,“ prihováral sa obyvateľom. Káčera nepresvedčil a ten napísal, že ak prezidentka Zuzana Čaputová váhala s vymenovaním úradníckej vlády, Heger jej svojím vystúpením „zúžil a uľahčil rozhodovanie“.

O pár hodín nato v piatok Káčer oznámil odchod z vlády a prezidentku požiadal o odobratie poverenia viesť ministerstvo zahraničných vecí. Prečo sa tak rozhodol, zatiaľ nevysvetlil. Heger sa po tejto informácii stiahol a odvolal aj

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Eduard Heger

Hegerova vláda

Ján Budaj

Rastislav Káčer

Samuel Vlčan

Slovensko

Teraz najčítanejšie