Denník N

Newsfilter: Ľudia, s ktorými sa ráta do úradníckej vlády, by sa mali pripraviť

1. Prezidentka už veľa možností nemá. 2. Kultúra babráctva premiéra Hegera. 3. Zhrabol milión a rozložil vládu. 

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybrala a komentovala Jana Shemesh

1. Prezidentka už veľa možností nemá

Keby nebolo korunovácie kráľa Karola III., je celkom možné, že už dnes by prezidentka Zuzana Čaputová spečatila osud dočasne poverenej vlády Eduarda Hegera.

O úradníckej vláde, ktorá by nahradila Hegerov kabinet, už hovoria prakticky všetci relevantní politickí hráči, a to buď ako o žiaducej koncovke súčasnej krízy, alebo ako o niečom, čo prezidentka urobí, lebo jej iné nezostáva alebo to už aj tak dávno plánovala. Jedným z mála, kto úradnícku vládu jasne odmieta, je, čuduj sa svete, premiér Heger. Ten sa stále vidí vo funkcii.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Igor Matovič

Ján Budaj

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Samuel Vlčan

Zuzana Čaputová

Komentáre

Teraz najčítanejšie