Denník N

High 5ive: Nestíhate čítať? Tu sú miniatúrne sci-fi príbehy na každý deň

Ilustrácia - Small Worlds
Ilustrácia – Small Worlds

Pravidelný osobný výber počinov z mora (pop)kultúry, ktoré by vás mohli zaujať.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

*

Každý sa rád ponorí do silnej knihy, ale nie vždy je na to čas. Sústredené plávanie cez stovky strán sa zdá byť luxusom. Pobyt v dlhom príbehu sa stáva len želaním. Utiekame sa ku kratším formátom. Stručnosť však nemusí znamenať prostoduchosť. Naformulovať pár príťažlivých viet je výkon. A dostať do nich príbeh je už umenie.

Presne o to sa snaží niekto skrytý za pseudonymom small worlds. Od začiatku tohto roka produkuje každý deň jeden sci-fi príbeh vtesnaný do jednej či dvoch viet. A sprevádza ho ilustráciou. Preskrolujte si túto knižnicu krátkych podnetov pre imagináciu. Niektoré určite stoja za to.

*

Historik umenia Silvano Vinceti si robí svoju prácu dobre. Je totiž členom komisie, ktorá má rozlúskavať tajomstvá súvisiace s osobnosťami a dielami talianskej kultúry. Tento týždeň oznámil, že s istotou vie, aký

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

High 5ive

Kultúra

Teraz najčítanejšie