Denník N

Budúceho premiéra nepozná ani polovica Slovenska. V čele vlády ho najviac akceptujú priaznivci PS a SaS

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Prezidentka Zuzana Čaputová vymenuje v polovici mája novú, takzvanú úradnícku vládu. Vymenovanie novej vlády nasleduje po vládnej kríze, ktorú naštartovala kauza dotácie pre končiaceho ministra poľnohospodárstva Samuela Vlčana (nom. OĽaNO).

Prezidentka môže za premiéra vymenovať akéhokoľvek dospelého občana Slovenskej republiky. Na čelo úradníckej vlády si vybrala viceguvernéra Národnej banky Slovenska a autora bestsellera Rýchlokurz geniality Ľudovíta Ódora.

Denník N v spolupráci s agentúrou Ipsos v januári zisťoval prijateľnosť rôznych osobností v pozícii premiéra, ak by došlo k menovaniu úradníckej vlády. Keďže meno viceguvernéra národnej banky sa skloňovalo už vtedy, zaradili sme ho do prieskumu.

Vďaka tomu máme o budúcom premiérovi aspoň čiastkové údaje o jeho poznateľnosti a spoločenskej akceptácii na pozícii najmocnejšieho muža krajiny.

Čo hovoria?

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ľudovít Ódor

Slovensko

Teraz najčítanejšie